reklama
reklama

Czarny dym o gryzącym zapachu w rejonie szkoły

Gospodarka, Wiadomości, 21.10.2020 18:20, PG
Czy Straż Miejska zainterweniuje?
Czarny dym o gryzącym zapachu w rejonie szkoły

W ubiegłym tygodniu mieszkańcy Zagórnika, już borykali się z pierwszymi przypadkami zanieczyszczenia powietrza w sezonie zimowym.

- W sołectwie Zagórnik w dniu 16 października o godz.8.00 rodzice, którzy zostawili swoje pociechy w przedszkolu zastali taki widok. Czarny dym o gryzącym zapachu, a dzieci idą do szkoły i przedszkola. – pisze do nas mieszkaniec Zagórnika. Sprawa została zgłoszona do straży miejskiej.

Sezon grzewczy na dobre się rozkręcił. Niestety doszło już do pierwszych pożarów sadzy w kominie. Władze apelują aby nie spalać śmieci w piecach domowych, kominkach i ogniskach.

Straż Miejska w Andrychowie będzie kontrolowała domowe paleniska na wniosek mieszkańców, ale także wyrywkowo. W drastycznych sytuacjach strażnicy będą pobierać próbki popiołu i wysyłać do badań.

Za spalanie odpadów grozi mandat w wysokości 500 zł, chyba że sprawa trafi do sądu - to 5 000 zł.foto: czytelnik

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy