Coraz więcej autobusów, Wadowice uruchamiają czwartą linię

, Gospodarka, Wiadomości, 01.07.2020 17:52,
Biorą przykład z Andrychowa, gdzie codziennie z miejskiej komunikacji korzystają setki osób?
Coraz więcej autobusów, Wadowice uruchamiają czwartą linię
Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński poinformował, że od lipca w mieście uruchomiona została czwarta linia autobusowa.


- Tak jak obiecywaliśmy, od uruchomiliśmy czwartą linię naszej komunikacji o charakterze użyteczności publicznej. Dzięki kolejnej dotacji pozyskanej z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych rozszerzamy nasze kursy o kolejne przystanki, m.in. z centrum miasta na górną Skarpę i pod Krytą Pływalnię Delfin. Długość tej linii to blisko 15 kilometrów. Nasze busy docierają obecnie do trzech wiosek sąsiadujących z Wadowicami miejscowości: Jaroszowic, Zawadki i Choczni, ale sukcesywnie, w ramach pozyskiwanych środków finansowych chcemy rozszerzać komunikację o kolejne sołectwa. Już w przyszłym roku, po zakończeniu inwestycji na Wenecji, planujemy rozwinąć linię U3 Wadowice-Jaroszowice o dodatkowy przystanek na Zaskawiu – poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Wszystkie busy rozpoczynają swoją trasę na Dworcu Autobusowym w Wadowicach. Za bilet trzeba zapłacić 2 zł. Gmina ustaliła też 50 procent zniżki dla dzieci od 4 do 7 lat, dla uczniów i studentów do 26 roku życia oraz emerytów i rencistów.

Gmina Wadowice na obsługę tych czterech linii pozyskała z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych już łącznie blisko 150 tysięcy złotych.

Obecnie busy jeżdżą na następujących liniach:

U1 – Wadowice – Zawadka – Chocznia – Wadowice (od 16 stycznia br.)


U2 – Wadowice – Zawadka- Wadowice (od 16 stycznia br.)

U3 Wadowice – Jaroszowice – Wadowice (od 16 stycznia br.)


U4 – Wadowice – Chocznia – Wadowice (od 1 lipca br.)


źródło: UM Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy