reklama

Coraz słabsze promocje w marketach

, Gospodarka, Wiadomości, 01.02.2023 11:30, red
Od stycznia tego roku zaczęły obowiązywać przepisy, które dotyczą m.in. zmian cen promocyjnych.
Coraz słabsze promocje w marketach

Nowe przepisy zobowiązują sklepy do informowania nie tylko o cenie sprzed obniżki, ale także najniższej cenie danego produktu lub usługi z ostatnich 30 dni. Ma to ograniczyć promocje, gdzie cena najpierw była zawyżana, a za chwilę obniżana do często normalnego poziomu.

Efekt? Mieszkańcy zauważają, że w sklepach jest coraz mniej promocji typu "taniej o 50%" i jeszcze wyższych. Coraz częściej pojawiają się wręcz groszowe promocje, które nie są już tak zachęcające.

Na zdjęciu promocje w Lidlu w Kętach. W jednym przypadku produkt jest tańszy o 1 zł, a drugim o zaledwie 91 gr. - Szału nie ma. Gdzie się podziały "tamte" promocje - komentują klienci.

foto: nadesłane

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy