Coraz gorzej to wygląda...

, Gospodarka, Wiadomości, 13.08.2019 20:30, PG/WB
Władze Andrychowa mają na głowie nie tylko karkołomne zadanie ratowania ciepła w mieszkaniach mieszkańców, ale także ocalenie "zapadającej się" strefy ekonomicznej.
Coraz gorzej to wygląda...

Problem z upadającą Elektrociepłownią to nie jedyne zmartwienie burmistrza Andrychowa. Powracamy do tematu strefy ekonomicznej. Okazuje się, że jest coraz gorzej. Całkiem nowy asfalt popękał już w bardzo wielu miejscach. Miejscami widać spore dziury. Nie wspominając już nawet o spękanym murze oporowym. Firmy budowlanej na miejscu już dawno nie ma. W ostatnim czasie Rada Miejska przekazała dodatkowe 400 tys. zł przebudowę gazociągu oraz na naprawę awarii.

Dodajmy, że dotychczasowy koszt robót budowlanych wraz z dokumentacją projektową wynosi prawie 13 mln zł, z czego większość pozyskano z dotacji z Unii Europejskiej. Niektóre działki udało już nawet sprzedać.

Nie ma co ukrywać, że strefa powstała na bardzo trudnym terenie. Grunt się zapada co wpływa na wysokie koszty jej budowy. Chociaż jeszcze nie powstał tutaj żaden zakład, już pojawiają się problemy techniczne, a nie wiadomo co wydarzy się w przyszłości.

Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak twierdzi, że takie problemy się zdarzają przy ogromnych inwestycjach, a gmina ma czas do końca 2020 roku na rozwiązanie sprawy. Do tego czasu ważny jest projekt realizacji stref.

Dodajmy, że pierwsze działania w związku ze strefą władze gminy podjęły 2014 roku. Zdecydowano wówczas o zakupie działek pod strefę od firmy Andoria-Mot.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kalafior, 14.08.2019 20:57

",,**,,',A to nie Ty ciągle pytałeś ,kiedy tę kotłownię rozbiorą??

",,**,,", 14.08.2019 15:10

Czemu problem elektrociepłowni to problem Burmistrza czy Radnych??? A kto oddal elektrociepłownie w obce ręce i wziął za to kasę??? I skąd aż tak duży wręcz ogromny dług??? Tego nikt nie zapłaci, a sezon grzewczy rozpocznie sie za 6tygodni. Będzie a właściwie już jest problem. I czemu zwalono kotłownię na Starowiejskiej??? W czyim to było interesie,kasa poszła w prywatne ręce...Będzie się działo jak wkroczy prokuratura,te pieniądze gdzieś są!!! A strefy nadal nie ma, nie ma galerii, nie ma pracy w Andrychowie, ludzie robia za glodowe stawki 1600-1900zł. Połowa lamp na Wlokniarzy i Lenartowicza nie swieci od tygodni, ZGK juz pół roku robi kawalek ścieżki rowerowej, Andrychów tonie, Radni nieudolni,gdzie te obietnice wyborcze??? Pora wywalic ich z posady radnych bo polowa radnych nic nie robi!!!!!!!!!!! W Andrychowie najdrozsze smieci najdrozsza woda i ścieki....dramat urzedasow.....Krakowska zakorkowana.... a kobielus poszedl sobie na wycieczke i afiszuje sie przed kamerami. Kobielusie co z tymi drogami lokalnymi,gdzie te żłobki,domy seniora???? Gdzie całodobowa opieka zdrowotna???? A obietnic bylo jeszcze wiecej. Kubien mial jak najszybciej wprowadzić całodobową opiekę medyczną i co???? Minął rok i co?????????? Po co sie pchacie na radnych jak siano macie w głowach... szkoła podstawowa nr.5 teren wokół szkoły dramatyczny!!!!!! A za dwa tygodnie rusza rok szkolny...zeby bylo ciekawie przed szkola tak zmniejszyli szerokość drogi ze problem mają sie minąć dwa pojazdy autobus i tir. Przystanek przed intermarche to nieporozumienie,nie dość że blisko skrzyżowanie(rondo) to jeszcze przejscie dla pieszych. Co za debil przeniósł autobusy na dworzec,a teraz wykonuja tysiace daremnych kilometrow bo i tak jeżdżą wokoło osiedla i podwajaja kilometry!!!!!! Czyj to byl durny pomysł????

",,**,,", 14.08.2019 15:03

Czemu problem elektrociepłowni to problem Burmistrza czy Radnych??? A kto oddal elektrociepłownie w obce ręce i wziął za to kasę??? I skąd aż tak duży wręcz ogromny dług??? Tego nikt nie zapłaci, a sezon grzewczy rozpocznie sie za 6tygodni. Będzie a właściwie już jest problem. I czemu zwalono kotłownię na Starowiejskiej??? W czyim to było interesie,kasa poszła w prywatne ręce...Będzie się działo jak wkroczy prokuratura,te pieniądze gdzieś są!!! A strefy nadal nie ma, nie ma galerii, nie ma pracy w Andrychowie, ludzie robia za glodowe stawki 1600-1900zł. Połowa lamp na Wlokniarzy i Lenartowicza nie swieci od tygodni, ZGK juz pół roku robi kawalek ścieżki rowerowej, Andrychów tonie, Radni nieudolni,gdzie te obietnice wyborcze??? Pora wywalic ich z posady radnych bo polowa radnych nic nie robi!!!!!!!!!!! W Andrychowie najdrozsze smieci najdrozsza woa i ścieki....dramat urzedasow.....Krakowska zakorkowana.... a kobielus poszedl sobie na wycieczke i afiszuhe sie orzed kamerami. Kobielusie co z tymi drogami lokalnymi,gdzie te żłobki,domy seniora???? Gdzie całodobowa opieka zdrowotna???? A obietnic bylo jeszcze wiecej. Kubien mial jak najszybciej wprowadzić całodobową opiekę medyczną i co???? Minął rok i co?????????? Po co sie pchacie na radnych jak siano macie w głowach...

gorce, 14.08.2019 13:02

Gorzej to mało powiedziane, to katastrofa! Żaden normalny przedsiębiorca nie kupi tu działki, bo nawet hali nie zdąży postawić a wszystko się obsunie. Żak wyrzucił miliony w błoto. Żadnej dotacji na to nie będzie ani w 2020 ani w najbliższych latach. Żakowi można przypisać dwa "suskcesy" :ciepło i prąd chcą ludziom odciąć, strefa się wali a on z wielką pompą będzie otwierał basenik, ciekawe czym wodę zagrzeje. Czego się nie tknie to się wali. Nic nie dostał na strefe i nic nie dostał na basen ciekawe za co to wyremontuje i za co kupi elektrocieplownie z długiem 90 mln . To sa bajki!

JerzyO, 13.08.2019 21:59

W ten sposób sprzeniewieżono majątek bo WSW . Piekło was czeka a nie bunga-bunga na Groniu !