reklama

Co za pech! Ostatnia szkoła w Andrychowie z obskurną elewacją jeszcze poczeka

, Gospodarka, Wiadomości, 13.10.2021 14:35, red
Remontu doczeka się za to przychodnia Medican przy ulicy Krakowskiej w Andrychowie.
Co za pech! Ostatnia szkoła w Andrychowie z obskurną elewacją jeszcze poczeka
Kiedy jakiś czas temu w magistracie w Andrychowie ogłaszano przetarg na termomodernizację, czyli nową elewację w kilku kolejnych budynkach podlegających pod magistrat w Andrychowie (przychodnie Vena, Medican i SP nr 5), wydawało się, że w końcu nowej elewacji doczeka się Szkoła Podstawowa nr 5 przy ulicy Lenartowicza. O remoncie tej placówki mówi się od wielu lat.

Nic z tego! Przetarg właśnie został unieważniony w części dotyczącej właśnie modernizacji SP nr 5. To ostatnia szkoła w gminie Andrychów z obskurną elewacją. I na razie nic się nie zmieni. Na remont brakuje pieniędzy!


W uzasadnieniu unieważnienia przetargu wiceburmistrz Mirosław Wasztyl poinformował:

"W przedmiotowym postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający (czytaj: gmina Andrychów - przyp. red.) zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający po zbadaniu swoich możliwości finansowych ustalił, iż nie ma możliwości zwiększenia środków przeznaczonych na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty"

- czytamy w uzasadnieniu unieważnienia przetargu.

Oferta przetargowa (z początku tego roku) na termomodernizację SP5 opiewała na 1,5 mln zł, a gmina miała na ten cel zarezerwowane 1,3 mln zł. Zdaniem burmistrza Tomasza Żaka, problemem jest jednak drastyczna podwyżka cen materiałów budowlanych, w tym styropianu, w ostatnich miesiącach.

- W związku z tym firma, która złożyła tę ofertę zasugerowała, że nie jest w stanie wykonać tego przedsięwzięcia w tej cenie. Dlatego przetarg został unieważniony - informuje burmistrz i przekonuje, że SP5 doczeka się remontu przy okazji innych inwestycji zaplanowanych przy ulicy Lenartowicza i SP5. Najpewniej stanie się to w przyszłym roku.

W najbliższych tygodniach ruszy natomiast termomodernizacja budynku NZOZ Medican przy ulicy Krakowskiej w Andrychowie. Tutaj koszt jest niższy, opiewa na ponad 800 tys. zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 13.10.2021 23:35

I tak to szanowni Mieszkańcy Andrychowa, Nauczyciele i drodzy Uczniowie rządzą gminą nasze aktualni wójtowie. Miliony złotych idą z naszych podatków na "ratowanie" strefy "ekonomicznej", burmistrz znajduje też co roku środki na nagrody dla pracowników urzędu (i tu oszczędzę wyliczania całej długiej listy "inwestycji" gminnych). A PRZYPADKIEM na remont szkoły, w której PRZYPADKIEM pracuje radny Kubień nie istnieje możliwość "znalezienia" bidnych 200 tysięcy złotych, bo styropian podrożał! Cóż za troska o budżet gminy, w którym dziura zadłużenia zieje już pewnie blisko magicznej cyfry 100 milionów złotych. Tak to liczy się z Wami Pan Tomasz Żak... i warto to co robi przyjąć jako NAUKĘ, i wyciągnąć z niej wnioski przy okazji absolutorium, a przede wszystkim przy wyborach. Jako wisienka na torcie hojności naszych wójtów dla najmłodszych mieszkańców gminy i tak świetnie (że ich niedługo braknie) wynagradzanych w Andrychowie pracowników oświaty, nadmienię, że Gmina raz po raz otrzymuje kupiony z naszych podatków tytuł "Samorządowego Lidera Edukacji", za co w ostatecznym rozrachunku wnoszę o rychłe przyznanie dla odpowiedzialnych za to osób przez społeczność lokalną nagrody "Lider Hipokryzji". Nic to Obywatele! Albowiem jak pisał Ignacy Chiger: "Stal hartuje się w ogniu, a człowiek w walce z trudnościami." Więc po prostu, jak śpiewał Wojciech Młynarski: "Róbmy swoje". P.S. Aby było sprawiedliwie cytat dla naszych burmistrzów: ""Nie chcemy upaństwowienia człowieka, lecz uczłowieczenia państwa."

Skalpel, 13.10.2021 20:28

Z pechem to nie ma nic wspólnego. Raczej użyłbym niecenzuralnego słowa.

Zibi33, 13.10.2021 19:08

brak słów

Archanioł Michał, 13.10.2021 19:01

Zdzisiek a na nagrody zabezpieczyłeś kesz i oczywiście wiedząc o tej zabójczej inflacji coś jeszcze dołożysz?