reklama

Co z tym 5G?

, Gospodarka, Wiadomości, 09.08.2021 20:15,
Sprawdzamy Mapę Pola Elektromagnetycznego (PEM) w odniesieniu do miejscowości w naszym regionie.
Co z tym 5G?
Mapa PEM przedstawia położenie stacji bazowych telefonii komórkowej i nadajników DVB-T na terenie Polski. Wszystkie pomiary PEM realizowane są przez akredytowane laboratoria.

Dokładną mapę nadajników z wynikami pomiarów można przeglądać na stronie: https://si2pem.gov.pl

Mimo wielu badań i upływu czasu, 5G nadal wywołuje kontrowersje. Czym jest 5G i dlaczego tak wiele osób boi się, że jest to technologia wywołująca np. Raka mózgu?

5G jest to najnowszy standard sieci komórkowej – piąta generacja technologii mobilnej, zastępująca 4G / LTE.
Oferować ma znacznie wyższą wydajność, ale też niezawodność
prędkość transferu – do 20Gb/s pobieranie i do 10Gb/s wysyłanie
opóźnienie – maksymalnie 4ms, ale możliwe nawet 1ms
obciążenie – nawet 1 milion urządzeń na 1 kilometr kwadratowy
niezawodność – utrzymywanie połączenia w trakcie przemieszczania się z prędkością do 500km/h


5G nie jest nową technologią. Badania prowadzone są od kilkudziesięciu lat. Podsumowanie badań nie wykazało statystycznego związku między falami elektromagnetycznymi wykorzystywanymi w telekomunikacji a zapadalnością na jakiekolwiek choroby.

Fale elektromagnetyczne mają wpływ na nasz organizm. Przy dużym natężeniu ten wpływ jest negatywny ale nie ma dawki, która była by granicą za która możemy stwierdzić – teraz nic nam nie grozi.

Mikrofale, na których system 5G się opiera, jest badany od lat Na częstotliwości, które wykorzystuje 5G są już w eterze i są wykorzystywane przez inne technologie.

Warto pamiętać, że sieć 5G wymaga większej liczby mniejszych anten. Dlatego też ich moc jest dużo mniejsza niż moc anten, które już działają czyli 3G i 4G.

Ponadto długość fal mikrofalowych jest rzędu centymetrów i nie mogą one uszkodzić komórek w ludzkim ciele.

A czy telefony mogą podgrzać nam mózg? W końcu w mikrofalówce można podgrzać jedzenie w kilka minut. Odpowiedź brzmi: nie - chyba, że w jednym momencie będziemy rozmawiać przez kilkaset telefonów równocześnie. Dzieje się tak, ponieważ nadajnik w telefonie ma moc kilka tysięcy razy mniejszą aniżeli kuchenka mikrofalowa.

Telefony komórkowe nie powodują raka i nie podgrzewają mózgu. Co nie oznacza, że nie wiążą się ze śmiertelnym niebezpieczeństwem. Dlaczego? Coraz więcej osób korzysta z telefonów podczas jazdy samochodem czy np. przechodząc przez jezdnię. Takie sytuacje w skrajnych przypadkach zabiły już tysiące osób.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy