reklama

Co z budową kolejnego odcinka obwodnicy Kęt?

Gospodarka, Wiadomości, 16.01.2023 16:00, eł

Termin na składnie ofert upłynął już ponad miesiąc temu.

Co z budową kolejnego odcinka obwodnicy Kęt?

We wrześniu ubiegłego roku otwarty został nowy odcinek obwodnicy Kęt, a w dwa miesiące później ruszył przetarg na budowę następnego. 12 grudnia doszło do otwarcia ofert, ale dotychczas władze gminy nie wyłoniły wykonawcy i nie podpisały z nim umowy, ani też nie unieważniły postępowania.

Chętnych do budowy kolejnego fragmentu obwodnicy Kęt, długiego na ponad 400 metrów, nie brakuje. W przetargu wystartowało osiem firm. Najtańsza oferta opiewa na prawie 6 mln zł, najdroższa przekracza 8,3 mln zł. Tymczasem władze gminy Kęty zamierzały przeznaczyć na ten cel nieco ponad 4,9 mln zł. Znaczną większość tej kwoty stanowi dotacja z Rządowego Funduszu Polski Ład (4,7 mln zł).

W takiej sytuacji władze gminy zawsze mają możliwość unieważnienia przetargu. Ustawa Prawo zamówień publicznych daje im takie wyjście z sytuacji. Ba, wręcz nakłada na nie obowiązek skorzystania z tej furtki, jeśli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Oczywiście, wszystko zależy od tego, czy samorząd jest w stanie dołożyć więcej pieniędzy do puli środków zaplanowanych na realizację danej inwestycji, czy też nie.

W kęckim magistracie na razie analizowane są złożone przez poszczególne firmy dokumenty. - Jest ich sporo, ze względu na to, że to jest duży przetarg, a oferentów było kilku. Dlatego procedura przetargowa jeszcze się nie zakończyła – informuje drugi zastępca burmistrza Kęt Marcin Śliwa. Jak dodaje, do rozstrzygnięcia postępowania powinno dojść jeszcze w styczniu.

Na zdjęciu fragment otwartego w ubiegłym roku odcinka obwodnicy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy