reklama

Co się dzieje w Elektrociepłowni Andrychów? Niepokojące informacje

, Gospodarka, Wiadomości, 19.07.2019 16:30, PG
Jeden z głównych dostawców ciepła do mieszkań w Andrychowie ma poważne problemy.
Co się dzieje w Elektrociepłowni Andrychów? Niepokojące informacje

Od kilku tygodni docierają do nas informacje o rzekomym kryzysie w Elektrociepłowni Andrychów Sp. z o. o. ECA jest jednym z głównych dostawców ciepła do mieszkań w Andrychowie. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że firma ma problemy z gromadzeniem opału przed sezonem grzewczym, a nawet dostawca prądu grozi odłączeniem energii do zakładu.

Wszystko wskazuje na to, że coś jest na rzeczy, choć nie wiadomo na razie, jak duża skala jest problemu.

Gmina Andrychów ma niewielkie w udziały w Elektrociepłowni, dlatego włodarze miasta monitorują sytuację. Tak zapewnia burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, który słyszał, że spółka ma problemy. Szczegółów jednak nie zna. - Będziemy robić wszystko, żeby było dobrze mówi nam burmistrz.

Jak udało nam się ustalić, w sądzie trwa już postępowanie układowe z wierzycielami Elektrociepłowni.

W piątek próbowaliśmy w Elektrociepłowni zdobyć informacje w tej sprawie, aby ewentualnie rozwiać krążące w mieście plotki i uspokoić mieszkańców. Sprawa jest bowiem bardzo poważna - położona w centrum miasta elektrociepłownia dostarcza ciepło do kilku tysięcy mieszkańców, a przecież nowy sezon zbliża się wielkimi krokami.

Dyrektor ds. technicznych Andrzej Bizoń nie chciał jednak wypowiadać się w tej sprawie - odesłał nas prezesa, który będzie dostępny w przyszłym tygodniu.

Będziemy informować o rozwoju sprawy.

Z informacji medialnych wiadomo, że w tym roku wiele firm z tej branży w Polsce ma spore kłopoty, co związane jest z drożejącą energią elektryczną, a także skokowym wzrostem cen uprawnień do emisji CO2.


Zobaczcie nasz archiwalny materiał z Elektrociepłowni Andrychów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ogmar, 19.07.2019 17:52

EA jest znakiem chronionym Electronic Arts a nie elektrociepłowni Andrychów

Keson, 19.07.2019 17:34

Niech kupia sobie u wschodnich przyjaciol