reklama

Co dalej z remontem najstarszego osiedla w Andrychowie?

, Gospodarka, Wiadomości, 28.08.2020 20:00, WB / GM
Co dalej z remontem najstarszego osiedla w Andrychowie?

Remont osiedla Olszyny w Andrychowie zapowiadany jest od wielu lat. Głośno było o tym zwłaszcza przed wyborami samorządowymi w 2018 roku, kiedy nawet wykonano remont przy ul. Daszyńskiego. Wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, aby inwestycja na Olszynach w końcu doszła do skutku.

W sierpniu 2019 unieważniono jednak przetarg na remont osiedla Olszyny w Andrychowie. Wtedy zgłosiła się jedna firma z ofertą 5,5 mln zł. W budżecie gminy zarezerwowano na ten cel tylko 2,3 mln zł. Mieszkańcy jednak liczyli, że przetargi będą ogłaszane do skutku, że znajdzie się firma która wykona w końcu tę inwestycję. Tak się jednak nie stało. W tym roku inwestycja na Olszynach nie jest wykonywana.

Co dalej, jakie są szanse, że to osiedle doczeka się w końcu remontu?

Jak przekazuje burmistrz Andrychowa Tomasz Żak remontu w tym roku nie będzie, ale nie znaczy to, że się w ogóle nie będzie. Zdaniem burmistrza realny termin to sierpień - wrzesień, ale... 2021 roku.

Wierzyć w te obietnice?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Ca-ro, 29.08.2020 05:49

Ktoś tu jest niedoiformowany ,najstarsze osiedle to Starowiejska ,prawa strona i też zero remontu

Skalpel, 28.08.2020 20:50

Dorotka na pewno wierzy.