reklama

Co dalej z liniami autobusowymi przez Bulowice i Czaniec?

, Gospodarka, Wiadomości, 01.04.2019 10:40, red
Do końca czerwca spółka MZK Kęty na pewno będzie obsługiwać międzygminne linie nr 2 Kęty – Andrychów przez Czaniec i nr 10 Kęty – Andrychów przez Bulowice. Co dalej?
Co dalej z liniami autobusowymi przez Bulowice i Czaniec?

Szykują się zmiany dla pasażerów. Na razie nie wiadomo, jak to będzie wyglądało od wakacji. Jak się dowiadujemy w MZK, na pewno do końca czerwca, a więc do końca roku szkolnego, nic się nie zmieni. MZK Kęty ma nadal obsługiwać dwie ważne linie międzygminne przez Bulowice i Czaniec do Andrychowa.

A później? Decyzji jeszcze nie ma. Wstępny plan zakłada, że obsługę obu międzygminnych linii przejmie komunikacja gminna z Andrychowa. Podjęto już pewne działania. Andrychów ma ogłosić przetarg na świadczenie takich usług. Nieoficjalnie wiadomo, że MZK nie będzie już zainteresowany tymi kursami. Chociaż to się jeszcze może zmienić, ponieważ od niedawna spółka ma nowe kierownictwo.

Jak to będzie funkcjonować w drugim półroczu? Czy zwiększy się ilość połączeń, a może będzie ich mniej? Szczegóły na razie nie są znane.

Wiadomo, że linie Andrychów – Kęty przez Czaniec i przez Bulowice są bardzo ważne dla pasażerów. Zwłaszcza dla uczniów. Autobusy MZK jeżdżą punktualnie, a to najważniejsze dla pasażerów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Turboplazmotron, 01.04.2019 21:56

zandrychowa powinieneś jeszcze napisać ile Andrychów zapłaci MZK za to pierwsze półrocze 2019 bo z tego co wiem to nie są to małe pieniądze.

zandrychowa, 01.04.2019 20:21

I gdzie są ci prześmiewcy którzy tak wychwalali MZK a pluli na żaka za to że rozwija komunikację w Andrychowie ?