Co dalej z budową kanalizacji? Prezes odpowiedział na interpelację radnego

, Gospodarka, Wiadomości, 05.05.2019 14:15, red
Co dalej z budową kanalizacji? Prezes odpowiedział na interpelację radnego
O przyszłość budowy kolejnych etapów kanalizacji w Rzykach dopytywał ostatnio radny z tej miejscowości Jakub Guzdek. Przyznał, że w ostatnich latach znaczna część Rzyk została skanalizowana, ale nadal duża część miejscowości jest poza zasięgiem kolektora kanalizacyjnego.

W odpowiedzi prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Andrychowie Jan Mrzygłód przekazał, że ZWiK posiada projekt koncepcji budowy kanalizacji w nieskanalizowanym obszarze miejscowości Rzyki w ramach którego do tej pory zaprojektowano i wykonano sieć kanalizacji na osiedlu Leśniczówka i Hajosty.

"Obecnie trwają prace związane z wyłonieniem projektanta, który w kolejnych etapach zaprojektuje następne ujęte w koncepcji sieci kanalizacji sanitarne, tj. osiedle Kierczaki, osiedle Hajosty 2, osiedle Mikołajki 2, osiedle Praciaki 1 i 2 oraz osiedle Potok Kubikowski, a w związku ze złożoną interpelacją zostanie tajże wykonany projekt rozbudowy kanalizacji sanitarnej na osiedlu Polaki. Realizacją w/w tematów nasz zakład będzie się zajmować sukcesywnie w ramach dostępnych środków inwestycyjnych, począwszy od 2020 roku." - poinformował prezes andrychowskich wodociągów.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

zandrychowa, 06.05.2019 11:40

Guzdek a co ty myślisz że burmistrz tego nie zaplanował??

guide, 05.05.2019 21:28

A co z miastem? ZWiK może tez się wypowie. A braki w sieci są spore.