reklama
reklama

Co dalej z andrychowską komunikacją autobusową? Burmistrz zapowiada nową linię...

Gospodarka, Wiadomości, 09.07.2024 19:40, eł

Nowa linia miałaby łączyć Andrychów z inną gminą.

Co dalej z andrychowską komunikacją autobusową? Burmistrz zapowiada nową linię...

Od stycznia miejską komunikację autobusową w gminie Andrychów obsługują dwaj przewoźnicy – gminna spółka komunalna Andrychowski Zakład Komunikacyjny oraz PKS Południe ze Świerklańca. Poprzedni włodarz Andrychowa Tomasz Żak zapewniał, że to sytuacja przejściowa, która potrwa tylko do końca roku. A co o przyszłości komunikacji w gminie mówi nowa burmistrz?

Beata Smolec, która od dwóch miesięcy stoi u steru Andrychowa, zapewnia, że na pewno dojdzie do rozwoju spółki AZK, aczkolwiek na razie trudno powiedzieć, czy będzie ona w stanie samodzielnie obsługiwać gminną komunikację, czy też pomogą jej w tym podwykonawcy.

Jak podkreśla burmistrz, najistotniejszą kwestią jest obecnie wymiana wysłużonego już taboru autobusowego na nowy.

- Za chwilę staniemy przed problemem wysokich kosztów jego naprawy. 13 maja został ogłoszony konkurs na nabór wniosków o środki na zakup autobusów. Pracujemy nad tym, żeby złożyć taki wniosek, ale wiąże się to też z zabezpieczeniem pieniędzy na ten cel w przyszłym budżecie gminy – przynajmniej 10 milionów złotych. Przygotujemy go, biorąc pod uwagę wiedzę, które kursy potrzebują dużych autobusów, bo te, które mamy obecnie, o niektórych godzinach jeżdżą przepełnione – mówi burmistrz Beata Smolec.

Wyjawia także, iż myśli o wprowadzeniu kursów poza gminę. Obecnie funkcjonuje tylko jedna taka linia, łącząca Andrychów z Wadowicami. - Ale o szczegółach nie chciałabym jeszcze mówić. Na razie trwają rozmowy na ten temat. I póki nie będziemy mieć jasnej deklaracji ze strony gminy, z którą rozmawiamy, nie chcę nic więcej wyjawiać – podkreśla.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

znanywmiescie, 10.07.2024 05:23

Redakcjo proszę ten komentaz skasowac bo nie w tym miejscu miał być. dziękuję.

znanywmiescie, 10.07.2024 05:22

Ten blok na Starowiejskiej to chyba jakiś bunkier a nie apartamentowiec.