Centrum Monitoringu Andrychowa już gotowe [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Gospodarka, Na sygnale, Wiadomości, 05.03.2020 11:10, DK / WB
Tak się podgląda Andrychów.
Centrum Monitoringu Andrychowa już gotowe [FOTO] [AKTUALIZACJA]

W czwartek (5.03) oficjalnie zaprezentowano nowe Centrum Monitoringu Andrychowa. Znajduje się w pomieszczeniach, w których niegdyś była siedziba wydziału komunikacji.

Na wielkich ekranach operatorzy w godzinach 6:00 - 22:00 będą śledzić, co aktualnie dzieje się w mieście i - w razie potrzeby - reagować, wysyłając na miejsce Straż Miejską czy policję. W sumie dostępny jest podgląd z 45 kamer, w tym z 18 nowych kamer, które ostatnio zamontowano w rejonie przystanków. Są to kamery obrotowe i tzw. kamery panoramiczne. Obraz z wszystkich kamer nagrywany jest całodobowo, a dane przechowywane są przez miesiąc.

Centrum Monitoringu sfinansowane zostało (ponad pół mln zł) z dotacji w ramach tzw. "projektu autobusowego", w ramach którego gmina pozyskała dotacje na zakup autobusów, remont ulicy Włókniarzy, monitoring kamer i zakup nowych przystanków, które również w tym roku zostaną zamontowane.

Jedną z kamer zamontowano na słynnym kolizyjnym skrzyżowaniu w Andrychowie.

Zobaczcie nagranie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tadekewa, 05.03.2020 12:44

Ładne zdanie.Znajduje się w pomieszczeniach, w których niektórych była siedziba wydziału komunikacji.