reklama

Był kiedyś w Andrychowie Pasaż Handlowy. Co dalej z tym budynkiem?

, Gospodarka, Wiadomości, 06.02.2018 19:10, PG

Sprawdzamy, jak wygląda obecnie sytuacja tego budynku.

Był kiedyś w Andrychowie Pasaż Handlowy. Co dalej z tym budynkiem?

Dokładnie rok temu zamknięto Pasaż Handlowy mieszczący się przy ul. Krakowskiej w Andrychowie – najstarsze centrum handlowe w mieście. W miejscu tym swoje siedziby miało wiele sklepów i punktów usługowych.

Najemcy z dnia na dzień dowiedzieli się, że muszą zabrać najpotrzebniejsze rzeczy i opuścić obiekt. Na drzwiach budynku zawieszono kartkę „Nieczynny do odwołania”.

Jak przekonywał zarządca, budynek został zamknięty z powodów problemów z dachem, którego stan zagrażał bezpieczeństwu osób przebywających wewnątrz. Remont miał potrwać do końca 2017 roku.

Dopiero po miesiącu pozwolono najemcom zabrać ze sklepów swoje towary. Przedsiębiorcy nie ukrywają, że przyniosło im to sporo strat. Wszyscy musieli przenieść się w inne miejsca lub zamknąć interes. Pozwalniano nawet pracowników.

Rok po zaistniałej sytuacji udało nam się skontaktować z zarządcą nieruchomości z firmy Jones Lang LaSalle Barbarą Filek, która powiedziała nam, że sytuacja się nie zmieniła i pasaż nadal będzie zamknięty. - Nie ma żadnych planów remontowych. – dodała. Wszystkie towary ze środka zostały zabrane przez właścicieli sklepów.

Mimo zapowiedzi otwarcia pasażu po remoncie, tak się na razie nie stanie, bo o modernizacji nawet nie słychać.

Właścicielem pasażu jest Balmain Polish Retail Investments Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, a zarządcą jest firma Jones Lang LaSalle Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.


Tak to było w marcu ubiegłego roku:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Ojoj, 07.02.2018 10:37

Remontu nie będzie nigdy, nie od dziś wiadomo że Ogniochrony się przenosi na byłe terene ANDORII, a całą powierzchnie zakładową+pasaż (który też kiedyś był ich własnością), przejmuje inwestor który miał na tyle duży wpływ i finanse że zamknął pasaż pod pretekstem remontu dachu, celem płynnego przejęcia wraz z terenami należącymi do Ogniochronu. Z puntu handlowo/usługowego miejsce to jest bardzo atrakcyjne a powierzchniowo też daje duże możliwości.