reklama

Burmistrz zakpił z mieszkańców? Jego rondo to prawdziwe dzieło

, Gospodarka, Wiadomości, 03.09.2019 13:30, red
Zapowiadane przez burmistrza Wadowic nowe rondo zostało wybudowane w ekspresowym tempie.
Burmistrz zakpił z mieszkańców? Jego rondo to prawdziwe dzieło

Niedawno burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zapowiedział nową inwestycję w mieście: budowę nowego ronda na skrzyżowaniu ulic Polnej i Błonie w Wadowicach. Dla wielu kierowców to bardzo problematyczne skrzyżowanie.

Zdaniem burmistrz Bartosza Kalińskiego, nowe rondo nareszcie uporządkuje zasady ruchu drogowego w tym miejscu.

- Inwestycję realizujemy w porozumieniu z Powiatem Wadowickim, który dokłada nam połowę całych kosztów. Co ważne, jest to rozwiązanie tymczasowe, bo w niedalekiej przyszłości planujemy tutaj budowę obwodnicy – poinformował wadowicki burmistrz.

Nowe rondo zostało wybudowane w ekspresowym tempie. Nic dziwnego, skoro... wygląda jak wygląda. To taki trochę większy okrągły placek ułożony na skrzyżowaniu. "Rondo" ma być jeszcze poszerzone i uzupełnione o białe linie poziome, które raczej w zimie, pod śniegiem, nie będą widoczne.Na projekcie wygląda to tak

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mateyoo, 03.09.2019 19:46

Tu burmistrza należy pochwalić, choć nie do końca. Mądrzej było wylać puszkę białej farby, namalować koło i ustawić znaki ruchu okreżnego. Wszak chodzi tylko o zasadę poruszania się na skrzyżowaniu. Istnieją takie rozwiązania w wielu krajach i nie ma potrzeby wywalania pierdylionów na rondo z kwiatkami. Kierowcy dużych pojazdów również docenią przepustowość takich skrzyżowań.

",,**,,", 03.09.2019 19:08

[email protected] a co tam [email protected] chodzi juz moczyć pupe na basen???

Przegryw, 03.09.2019 17:49

takie rondo to nawet ja przejade przez srodek a trak to bym sie bał

budyn77, 03.09.2019 13:16

W Andrychowie to wójt Żak zrobił super wielkie ronda turbinowe - sześciopasmowe...