reklama

Burmistrz o problemach z remontem zamku i...

, Gospodarka, Wiadomości, 13.05.2022 15:50,
W piątek (13.05) rozmawialiśmy z burmistrzem Tomaszem Żakiem.
Burmistrz o problemach z remontem zamku i...
Rozmowa dotyczyła punktu wydawania żywności dla uchodźców wojennych a przede wszystkim andrychowskiego Zamku oraz pozimowych napraw dróg- w tym ul. Wiejskiej w Inwałdzie i planowanym remoncie.

Punkt wydawania żywności na ul. Krakowskiej w Andrychowie przestaje funkcjonować. Spowodowane jest to sytuacją uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy - zdaniem burmistrza - powoli się zaaklimatyzowali, wielu z nich znalazło pracę i są w stanie się utrzymać, a urząd zajmuje się aktualnie bezpośrednią pomocą już na terenie Ukrainy.

Kolejny temat to andrychowski remont andrychowskiego zamku. Ta sprawa w ostatnich dniach wzbudziła spore emocje. Okazało się, że władze miasta rezygnują (!) z wielomilionowej dotacji przyznanej na remont tego zabytku, co oznacza, że remont nie zostanie wykonany do przyszłego roku, jak zapowiadano.


Poruszyliśmy również temat ul. Wiejskiej w Inwałdzie.

Zobaczcie nagranie.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 17.05.2022 16:10

https://andrychow.eu/debata-nad-raportem-o-stanie-gminy-za-2021-rok/

Archanioł Michał, 15.05.2022 21:46

Tomuś skoro nie chcesz kłamać ( 2:15) to po prostu nic nie mów.

Zakolog, 13.05.2022 17:49

Jak w ministerstwie kultury i sztuki, zobaczą taką sztukę, to z pewnością zaoszczędzą na kulturze. Tomeczku drogi w polskim systemie prawnym istnieje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jak będziesz skomlał o kasę, to choć poprawnie zaadresuj wniosek. I nie pisz, że nie po to kupiłeś początkiem 2020 roku pałac, aby go w połowie 2022 roku jeszcze nie remontować, nie po to oddałeś ponad 12 baniek środków unijnych, aby nie starać się o środki krajowe, nie po to zapłaciłeś w 2016 ponad pół bańki za ekspertyzę konserwatorską i dołączyłeś ją do przetargu, aby konserwator przez sześć i pół roku nie wydał decyzji. Nie po to wypuściłeś 27 baniek obligacji na dziesięć lat, aby mieć na remont pałacu, tylko po to, aby kupić od Janusza rurę ciepłowniczą do pałacu.

bot, 13.05.2022 17:36

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_gnekzLbImIPYy2WPk3S8YLsvOufEDdZQ.jpg

tomekx, 13.05.2022 17:12

I bardzo dobrze że gmina tymczasowo zrezygnowała z tego remontu.W skutek nieudolnej polityki rządu pis ludzie są teraz skupieni nad tym jak wiązać koniec z końcem i gminie nie są potrzebne takie inwestycje