reklama

Burmistrz chce zamknąć sklepy w niedziele. "Z bólem serca ujrzałem..."

, Gospodarka, Wiadomości, 17.09.2021 07:30, red
Burmistrz pisze o pracownikach "przykutych łańcuchem obowiązków do kas sklepowych".
Burmistrz chce zamknąć sklepy w niedziele.
Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty w liście otwartym apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego o uszczelnienie przepisów zakazującego handlu w niedzielę.


W liście do szefa rządu samorządowiec pisze „Szanowny Panie Premierze, jako Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, wiem że Rząd zna powagę sytuacji i pracuje już nad środkami zaradczymi. Mój głos jest głosem tych, którzy muszą milczeć, aby móc zapracować na chleb powszedni”.

Szanowny Panie Premierze, z wielkim bólem serca ujrzałem, że w dniu Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Kalwaryjskiego, część rodzin z mojej gminy i okolic nie mogła uczestniczyć w tych uroczystościach. Rodzina to fundament i podstawa. Byłem zdruzgotany, że jedna z wielkich sieci handlowych właśnie w tym świętym dla rodzin dniu, znalazła sposób, aby przykuć łańcuchem obowiązków do kas sklepowych swoich pracowników. Wprowadzenie usług kurierskich do marketów, stało się sposobem na otwarcie wielkopowierzchniowych sklepów w niedzielę. Biedni pracownicy nie mogą odmówić, nie zostawią bowiem swych małżonków oraz swych dzieci w ubóstwie. Zakaz handlu w niedzielę jest w moim odczuciu, prawdziwą realizacją przykazania „Pamiętaj aby dzień święty święcić”.

- pisze burmistrz.
Oprócz premiera list otwarty otrzymał do wiadomości m.in. "ociec dyrektor Tadeusz Rydzyk".

W ostatnich miesiącach w niedziele otwierane są także duże markety m.in. Biedronka. To dlatego, ze uruchomione zostały w nich punkty pocztowe. Dodajmy, że w Sejmie trwają już prace nad ustawą dotyczącą uszczelnienia obecnych przepisów dotyczących zakazu handlu w niedziele. Ma zostać wprowadzony warunek, że sklep może działać w niedziele jeśli obroty z usług pocztowych przekraczają 50%, co w praktyce zlikwiduje możliwość działalności marketów w niedziele. Nowe przepisy wejdą w życie prawdopodobnie od 1 stycznia 2022 roku

List burmistrza do premiera.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

***** ***, 17.09.2021 10:07

To pisał Burmistrz? Brzmi to jak pismo jakiegoś klechy któremu uciekają pieniążki z tacy. W sprawach otwarcia sklepu pisać do rydzyka :D patologia.

jolka, 17.09.2021 09:09

no, lista adresatów powala, zwłaszcza od pkt. 4 w dół ! a czy pan burmistrz sprawdził, kto po mszy idzie do tych sklepów? czyżby sami innowiercy i ateiści? może należy ten list zaadresować do tych bogobojnych katolików.......

IntoSpace, 17.09.2021 07:55

Totalniackie myślenie podszyte fałszywą empatią pod publiczkę.Przykuci łańcuchem do kas...., nikt tam nikogo bagnetami nie zagania, w czym ideowi pobratymcy Pana burmistrza mają wprawę, i proszę sobie mordy przykazaniami nie wycierać, skoro nawet chyba ich Pan nie czytał. W biblii nie ma mowy nic o niedzieli, a o siódmym dniu, dla Żydów soboty, sabatu, adwentyści dnia siódmego też odpoczywają w sobotę, inne religie mogą mieć swoje święte dni kiedy indziej, a ateiści w ogóle ich nie mają. Więc skoro dla burmistrza jest to niedziela, niech wtedy sobie odpoczywa od pracy i odpierdzieli się od innych.