reklama

Budżet Kęt na 2021 rok: obwodnica, hejnał i 15 mln zł deficytu

, Gospodarka, Wiadomości, 30.11.2020 20:20, PG
Tak to wygląda.
Budżet Kęt na 2021 rok: obwodnica, hejnał i 15 mln zł deficytu

W przyszłym roku dochody budżetu gminy Kęty mają wynieść prawie 159 mln zł. Z kolei wydatki 173,5 mln zł. Planowany deficyt budżetowy w kwocie 15 mln zł zostanie pokryty głównie przychodami pochodzącymi z emisji obligacji. W 2021 roku gmina może wziąć też kredyt do 7 mln zł na pokrycie występującego w ciągu roku przejściowego deficytu budżetu.

Na wydatki majątkowe, czyli na inwestycje zaplanowano kwotę 17,5 mln zł (rok wcześniej było to 20 mln zł). Dla porównania w sąsiednim Andrychowie na wydatki majątkowe urząd ma zamiar przeznaczyć prawie 32 mln zł.

8,5 mln zł zapisano na sfinansowanie budowy nowego odcinka obwodnicy a 1,2 mln zł na modernizację stadionu „Hejnał”. 1,2 mln zł przeznaczone zostanie na budowę chodnika i ścieżki rowerowej w Łękach od ul. Świerkowej do mostu na kanale Ulgi. 2 mln zł to budżet na remont dróg gminnych i powiatowych.

250 tys. zł przeznaczono na zadania wybrane w budżecie obywatelskim.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy