reklama
reklama

Budowa centrum handlowego Andrychovia dobiega końca

Gospodarka, Wiadomości, 09.07.2024 07:50, eł
W tym miejscu mają działać trzy sieciówki.
Budowa centrum handlowego Andrychovia dobiega końca

Centrum Andrychowa zmienia się w oczach. Tam gdzie jeszcze wiosną ubiegłego roku stał nieczynny od lat pasaż handlowy, działa teraz bar szybkiej obsługi KFC i powstaje budynek, który ma nosić nazwę Andrychovia. Będą w nim działały trzy sklepy.

Obiekt zaczyna już przypominać ten, który ponad rok temu po raz pierwszy pokazaliśmy na wizualizacjach. Zgodnie z planem, powinien być gotowy we wrześniu tego roku, choć niewykluczone, że prace zakończą się nawet wcześniej. Inwestorem jest spółka T-L 2 INVEST z Krakowa.

W centrum handlowym Andrychovia mają działać trzy sieciówki. W ubiegłym roku informowaliśmy, że będą to Pepco, RTV Euro AGD oraz nowość na naszym terenie - drogeria dm. Nie mamy na razie informacji, by te plany uległy zmianie.

Andrychovię buduje firma MM KrakProjekt z Paszkówki, która postawiła również budynek KFC. Obydwa obiekty zaprojektowała krakowska pracownia architektoniczna Probinvest Enterprise. Tak się składa, że w Andrychowie powstaje obecnie jeszcze jeden budynek według jej projektu - apartamentowiec Starowiejska, który swą nazwę wziął od ulicy, przy której jest budowany.

Foto: Edyta Łepkowska, wizualizacja: Probinvest Enterprise

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

znanywmiescie, 10.07.2024 05:25

Ten blok na Starowiejskiej to jakiś bunkier a nie apartamentowiec.

Anonim, 09.07.2024 12:22

Oczekiwałem czegoś lepszego... Sklep Pepco i RTV są już w Andrychowie...

Jank Chanowski, 09.07.2024 11:08

Zieleń. Jaka zieleń ? A potem będzie narzekanie, że Andrychów zarasta, trawa po pas i nie ma kto teraz tego wykosić. 3 sklepy na krzyż do tego branżowe to jakie to centrum handlowe.

Jank Chanowski, 09.07.2024 11:08

Zieleń. Jaka zieleń ? A potem będzie narzekanie, że Andrychów zarasta, trawa po pas i nie ma kto teraz tego wykosić. 3 sklepy na krzyż do tego branżowe to jakie to centrum handlowe.

obserwator2012, 09.07.2024 10:26

Zieleń, gdzie jest zieleń?. Kolejna betonoza i pasuje do pobliskiej Wieprzówki jak pięść do nosa. Pomiędzy budynkiem , a ulicą powinni zaprojektować mini park . Wśród drzew i krzewów tez można parkować jedźcie do Katowic i podglądnijcie tam tamtejsze parkingi da się.

Koniczynka, 09.07.2024 09:08

Pracownia architektoniczna tak to zaprojektowała że połowa nowego centrum jest schowana za KFC. Kompletnie nie widoczna od strony ulicy. Tam miało być zupełnie inne rozwiązanie. Budynek nowego centrum miał być przede wszystkim piętrowy. Na dole trzy duże sklepy a na górze sześć mniejszych. A KFC dużo bliżej głównej ulicy. Natomiast blok na Starowiejskiej jest na siłę upchany na skrzyżowaniu gdzie ruch samochodowy jest ogromny. W dodatku cały blok wybudowany został z betonu.