reklama

Brakuje autobusów. Urząd tymczasowo zawiesza część kursów

, Gospodarka, Wiadomości, 12.03.2021 12:53,
Urząd wystosował komunikat w tej sprawie.
Brakuje autobusów. Urząd tymczasowo zawiesza część kursów

Jak już informowaliśmy Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła w Andrychowie kontrole autobusów miejskich, trzem zatrzymano dowody rejestracyjne z powodu nieprawidłowości co do spełniania warunków technicznych przez te pojazdy.

Okazuje się, w firma MMI Sp. z o. o. ze Zbyszewa, która dostarczyła autobusy za kwotę 700 tys. zł za sztukę, nie dopełniła warunków homologacji. Jak się dowiadujemy, w dowodach rejestracyjnych wpisano masę całkowitą bez uwzględniania wyposażenia np. klimatyzacji, co spowodowało różnicę w porównaniu wagi rzeczywistej do tej wpisanej w dokumentach. Dodatkowo też fotele zamontowano po prawej stronie niezgodnie z homologacją.


Część autobusów już trafiło do serwisu. W związku z tym władze Andrychowa zmuszone są zawiesić część kursów. W piątek Urząd Miejski wystosował taki oto komunikat w tej sprawie.


DRODZY MIESZKAŃCY

Ze względu na akcję serwisową autobusów miejskich, prowadzoną przez producenta autobusów w gminie zostają zawieszone wybrane kursy na poszczególnych liniach:


ZAWIESZONE KURSY od dnia 16.03.2021r., do 30.03.2021r.


Linia nr 1:

- Andrychów Dworzec – Żwirki i Wigury: 10:20,

- Żwirki i Wigury – Andrychów: 10:38,


Linia nr 4:

- Andrychów – Targanice: 6:09, 7:14, 9:10, 14:15, 16:05,

- Targanice – Andrychów: 6:37, 7:42, 9:38, 14:43, 16:33,


Linia nr 5:

- Andrychów – Sułkowice Nawieśnica: 6:59,

- Sułkowice Nawieśnica – Andrychów: 7:25,


Linia nr 7:

- Andrychów – Rzyki Mydlarze – Kuźnia: 6:05, 11:10, 12:54, 14:05, 15:05, 16:25,

- Rzyki Mydlarze – Andrychów: 6:33, 11:38, 13:22, 14:33, 15:33, 16:53,


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 18.03.2021 22:05

https://bielsko.mamnewsa.pl/polityka/autobusy-przyjazne-srodowisku

FeelFree, 16.03.2021 13:54

https://radioandrychow.pl/uroczystosc-w-oswiecimiu-dekarbonizacja-z-udzialem-andrychowa/

FeelFree, 16.03.2021 13:54

Szanowni Andrychowianie, powoli się wyjaśnia skąd będą przywożone odpady do Waszego miasta, aby je tutaj utylizować. Może oczywiście po raz kolejny nie reagować na to co w Waszym imieniu czyni wójt Tomasz Żak... Link w następnym wpisie. Pozdrawiam

Zakolog, 16.03.2021 09:56

Romanie nasz drogi ! Dzień za dniem mija, a ogłoszenia nadzwyczajnej sesji, w sprawie odmiennych stanów świadomości burmistrza Wasztyla, jak nie było, tak nima, A przecież sam wiesz najlepiej, że przed sesją, apostolski akt wiary w Burmistrza Naszego, ponowić trzeba !

FeelFree, 14.03.2021 23:42

@Archanioł Michał - zacytuję Pana mgr Romana Babskiego "opanujmy emocje". Uzasadnienie: w związku z tym, że apetyt rośnie w miarę jedzenia kotleta schabowego -i nie tylko- szanuj swoje zasoby emocjonalne, bo niedługo ekspertami od odbierania eksperymentalnej instalacji do zgazowywania odpadów z połowy Małopolski za 300 baniek też będą przywoływane przez Ciebie Mirosławy; ktokolwiek to jest. Natomiast co do zasady to takimi sprawami zajmuje się CBA i CBŚ, ale na tym to się zupełnie nie znam. Wiem, że prawnych narzędzi do kontroli tego co jest wyczyniane w gminie nie posiadamy. A co się dzieje to jednak media internetowe i nie tylko dość na bieżąco podają. Rozpatrywaniem skarg, petycji itd. zajmuje się i tak w końcu rada miejska przez głosowanie, więc w obecnym układzie to jak skarga obywatela na króla, do króla, czyli no wiesz... W imieniu K.W.A. pozdrawiam.

Archanioł Michał, 14.03.2021 20:37

Cholera! Kroje sobie niedzielny kotlet a tu myśl tępa jak nóż stołowy świdruje umysł: Jeśli wszystkie Mirosławy Wasztyle ( materiał @Zakolog 50 s i dalej ) nie były świadome, że wydając 10 baniek trzeba sprawdzić towar dostarczony to co się dzieje z Mirkami Wasztylami jak wydają 14 baniek na strefę z osuwiskiem. Ba co się dzieje z Mirkami Wasztylami zasiadającymi w radzie nadzorczej AEC co to 10 baniek kredytu pod zastaw basenu brać będą, Co się dzieje z Mirkami Wasztylami ..., co się dziej .... Cholera dlaczego ten nóż taki tępy.

Skalpel, 14.03.2021 18:14

Brakuje oświadczenia Romka typu: nie spoczniemy nim nie udowodnimy ITD, że to My mamy rację bo to są nasze autobusy. Tanio skóry nie sprzedamy.

Archanioł Michał, 14.03.2021 15:26

Szanowny Panie Mirku Wasztylu skoro tkwił pan w błogiej nieświadomości, że producent "zrobił Pana w wuja za naszą kasę" i teraz dzięki światłości zesłanej przez inspektorów IRD świadomość pan posiadasz proszę w imieniu tych od "NASZEJ KASY" aby wystąpił Pan o właściwe ( "kasa Misiu liczy się tylko kasa ") zadośćuczynienie.

Archanioł Michał, 14.03.2021 11:54

Z tą masą pojazdu to niezły klopsik. Wychodzi na to , że w aktualnej konfiguracji autobusy nie spełniają norm SIWZ. Oj co to będzie, co to będzie ??

Zakolog, 14.03.2021 10:55

Czytelników zainteresowanych powyższym tematem, zachęcam do zapoznania się z materiałem TVP Kraków : https://krakow.tvp.pl/52718118/autobusowy-problem-z-andrychowie , w którym władze Gminy oświadczają, że nie miały świadomości i związku z tym uznają nadrzędność decyzji jakiegoś państwowego inspektora. Czyli teraz dowolny urzędnik będzie decydował o majątku gminy. Wiceburmistrz Wasztyl składa oświadczenia w imieniu Gminy o braku świadomości, może następnym razem pan burmistrz, oświadczy o posiadaniu świadomości np. przyjmując premię wysokości 50 tysięcy miałem świadomość jej istnienia, albo otrzymując comiesięczne wynagrodzenie wysokości pensji dyrektora medycznego międzynarodowego koncernu farmaceutycznego, mam świadomość, że moje kwalifikacje lokują mnie na poziomie zastępcy kierownika w GS-ie. Drugim fenomenem jest pan przewodniczący Sarlej, który odkrył swój sposób podejmowania uchwał dotyczących pieniędzy mieszkańców. Tym sposobem jest jego wiara. Pozostaje mieć nadzieję, iż w tym przypadku pan radny, wyjaśnień Burmistrza nie przyjmie kolejny raz na wiarę, tylko oprze swoje decyzje na wiedzy.

Archanioł Uriel, 13.03.2021 21:19

Sorki, z 20 bankami to z rozpedu...gdzies mi sie mam wrazenie, obila o oczy ta suma...14 autobusow to okolo 10M...

Archanioł Uriel, 13.03.2021 21:17

700tys za ten autobusik...SERIO...ile ich bylo? Bo cos mi sie wydaje, ze wydali 20 baniek na to... https://www.otomoto.pl/oferta/man-tge-6-180-autobus-miejski-16-25-mozliwosc-zakupu-na-raty-ID6Dmuny.html tu jest MAN w podobnej konfiguracji za 350tys netto, a Iveco Urbi 700tys, nie moze byc(chyba ze montowali w tych urbi jacuzzi i fotele z masazami i zlote uchwyty). Podejzewam, ze ten MAN przy zakupie 14 sztuk, bylby za 400tys brutto....chetnie bym przejzal, warunki przetargu...bo roznice w cenie sa kosmiczne....

Archanioł Michał, 13.03.2021 20:06

https://www.youtube.com/watch?v=EkwqPJZe8ms Panowie - koledzy, sygnatariusze luz, wiosna idzie ::)) Jako członek KWA proponuję trochę oddechu. A wiadomo, że CDN. Do źródeł. :)

FeelFree, 12.03.2021 23:30

@Zakolog - Mnie akurat to nikt nie lubi i nie jestem wcale fajny. Dlatego tu piszę, sam ze sobą, lub z podobnie nawiedzonym gościem. Fajny to jest Abelard Giza. Rozśmieszy, przeklina, a dyskretnie uczy i przemyca głębsze treści niż chcieliby wchłonąć kupcy biletów i niż zdają sobie z tego sprawę. Taki Abelard mógłby już dzisiaj spokojnie z dostępnych materiałów nakręcić i umieścić w sieci skecz, po którym Jego Magnificencja Roman Babski zapewne w trybie nadzwyczajnym zwołałby sabat, bo mury Jerycha coraz bardziej wpadają w rezonans od trąb jerychońskich, przepraszam medialnych...

Zakolog, 12.03.2021 20:09

@FeelFree - Oni nas chyba nie lubią, a przecież my jesteśmy tacy fajni. Ale wiesz jak to teraz jest, nie to fajne co fajne, tylko to co się burmistrzowi podoba. Jeśli chcemy wyjaśnić dlaczego mieszkańcy pomimo milionowych nakładów na transport publiczny, są pozbawieni tegoż transportu ? To jedyna szansa jaką dostrzegam, jawi się w radnej Alicji. Gdyby tak radna zwróciła się do przewodniczącego Romana z wnioskiem, aby na najbliższej sesji kierownik Wydziału Drogownictwa i Transportu wyjaśnił nam, dlaczego zmienił rozkład jazdy busów, bez konsultacji z mieszkańcami, to pewnie wszystko byłoby jasne i proste.

FeelFree, 12.03.2021 17:20

@mamNewsa. Krótko. Artykuł nie jest rzetelną informacją w ważnej dla Mieszkańców i Waszych Czytelników sprawie, leczy przysłowiową wg języka polskiego potocznego dupokrytką dla Pana Tomasza Żaka. Czy w taki sposób postrzegacie swoją rolę w przestrzeni medialnej. Czy przypadkiem Wasi Czytelnicy nie zasługują na nieco więcej, informacji i szacunku? Rozważcie proszę dla kogo i po co piszecie. Mimo wszystko pozdrawiam. Zawiedziony po raz n-ty, ale jeszcze-Wasz-czytelnik. P.S. "Praca nad sobą to jedyna pewna robota do końca życia." Autor nieznany (ale był to bardzo mądry człowiek)

Zakolog, 12.03.2021 16:54

Droga Redakcjo, jako oddany Waszej twórczości koneser, bardzo proszę o uzupełnienie powyższego obwieszczenia. Chodzi mi szczególnie o informację kto wydał powyższy komunikat, urząd miejski jest bytem symbolicznym i jako taki nie ma zdolności do wydawania czegokolwiek. W imieniu urzędu decyzje wydają jego upoważnieni pracownicy. Może to być młodszy stażysta, choć znacznie bardziej prestiżowo byłoby, gdyby pod komunikatem podpisał się sekretarz gminy. Jednocześnie pragnę przypomnieć, że za transport publiczny odpowiedzialny jest nasz drogi burmistrz Tomasz – Panie daj mu jak najwięcej zdolności do propagandowego ściemniania, bo będą mu potrzebne. To pan burmistrz ogłosił przetarg na operatora transportu miejskiego, oferując 2,5 miliona i w gratisie 14 busów wraz z zapleczem technicznym i stacją paliw. Gmina posiada umowę z koncesjonowaną firmą transportową i to ta firma przejęła władztwo nad naszymi autobusami. Obecny problem jest więc problemem tej firmy, a nie urzędu miejskiego. Oczywiście ta firma ma prawo zwrócić się do odpowiedniego wydziału UM o zmianę rozkładu jazdy i taką decyzję z upoważnienia burmistrza zapewne otrzymała, ale wtedy rodzi się pytanie dlaczego burmistrz pozbawia mieszkańców transportu, choć za wykonywanie tej usługi mieszkańcy słono płacą. No dlaczego ?

Archanioł Michał, 12.03.2021 15:07

A wczoraj w "ministerstwie gminnej propagandy" kolejne mijanie się z PRAWDĄ. Żak przekonywał , ze będą zamienne autobusy od producenta. To tylko drobne usterki. Gmina nie zapłaci za tą "wątpliwą przyjemność". Oczywiście " nie ma winnych wszyscy święci". 700 tyś za sztukę !!!! Masakra. Ciekawe czy wystąpi o odszkodowanie/zadośćuczynienie do producenta tych "Bentleji"?

FeelFree, 12.03.2021 15:01

W ramach zapobieganie hejtowi najbliższą sesję rady miejskiej proponuję zorganizować oficjalnie jako ROAST na cześć Pana Tomasza Żaka, kolejną na cześć Pana Wiesława Mikołajka, kolejną na cześć Pana Krzysztofa Kubienia, kolejną Pana Romana Babskiego, to być może oczyści nieco atmosferę wśród naszych sympatycznych samorządowców oraz zapewni przy okazji wyższą oglądalność sesji. Na kolejne można zbierać już teraz zapisy od chętnych. W ten sposób nasz burmistrz zostanie automatycznie Liderem Roastów Samorządowych, bo będzie to niewątpliwie pierwszy Gminny Roast w Polsce, a przecież o to pierwszeństwo Pan Żak tak często zabiega. A może nawet zostanie to zapisane w Księdze Rekordów Guinnessa... kto wie?

FeelFree, 12.03.2021 14:53

Brawo Wójt Żak! Uprzejmie przypominam, że organizacja lokalnego transportu zbiorowego należy do podstawowych i obowiązkowych zadań własnych gminy.... za co odpowiada burmistrz. Nie jest natomiast takim obowiązkiem budowania pierwszej w Polsce instalacji do utylizacji śmieci. Za brak busów nie odpowiada firma MMI tylko burmistrz. Nawet jeśli tych autobusów nie ma to Gmina ma obowiązek zapewnić transport w inny sposób i to samorządowców sprawa w jaki sposób. Za to dostają wynagrodzenie! Nie dajmy sobie wciskać kolejnych i kolejnych kłamstw! To burmistrz forsował wszystkie te rozwiązania, wbrew wątpliwościom i innym propozycjom! tego konsekwencje ponoszą teraz obywatele. Pytanie brzmi ile jeszcze srok za ogon uważa wójt, że jest w stanie złapać? Mimo faktów?