reklama

Boisko jeszcze w budowie, ale już przyciąga wzrok kolorami nowych trybun

Gospodarka, Wiadomości, 03.12.2021 09:50, eł

Ma to być obiekt najnowocześniejszy w całej Małopolsce zachodniej.

Boisko jeszcze w budowie, ale już przyciąga wzrok kolorami nowych trybun

Na stadionie MKS Skawa Wadowice powstaje nowe pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej. Jego płyta będzie zdecydowanie większa od dotychczasowej. Jak twierdzi burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, ma to być obiekt najnowocześniejszy w całej Małopolsce zachodniej.

Wymiary pola do gry wyniosą 105 na 68 metrów. Obecnie jest już gotowa podbudowa boiska, na której rozłożono matę elastyczną typu e-layer. Na nią wykonawca położy murawę z syntetycznej trawy bezzasypowej. Są też już nowe trybuny.

Boisko otoczą piłkochwyty wysokie na 8 m, a także ogrodzenie i chodniki. Całość ma być profesjonalnie oświetlona. Powstaną też miejsca postojowe. Wykonawcą inwestycji jest PHU Gawlik z Oświęcimia, a jej koszty mają wynieść blisko 4,4 mln zł. Boisko ma być gotowe na wiosnę przyszłego roku.


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 04.12.2021 06:46

Chociaż by jakiś wzór zrobili a nie na pałę, ręce opadają. Skawa ma przecież logo albo sam napis SKAWA zrobić przecież takie rozwiązania są wszędzie stosowane