Biura podróży liczą, że wiosną znowu wszystko ruszy

, Gospodarka, Wiadomości, 18.01.2021 09:25, DK
Pandemia vs turystyka.
Biura podróży liczą, że wiosną znowu wszystko ruszy
W ciężkich czasach pandemii, biura turystyczne radzą sobie jak mogą.


Obecnie najlepiej sprzedającymi się kierunkami (głównie ze względu na brak obostrzeń w tych miejscach) są Dominikana oraz Zanzibar. Nie są to jednak masowe wyjazdy.

- Bardzo dobrze sprzedają się również Wyspy Kanaryjskie, mimo konieczności wykonania testu PCR przed wylotem - mówi w rozmowie właścicielka biura podróży Marti Travel z Andrychowa

- Otrzymujemy bardzo dużo zapytań, jednak są to telefony bardziej informacyjne aniżeli rezerwacje wycieczek. W ubiegłym 2020 roku, mieliśmy duży ruch w okresie wakacyjnym, jednak kiedy wprowadzony został kolejny lockdown, klientów znowu ubyło - mówi słyszymy z kolei w biurze podróży Kryształ z Wadowic.

Jedną z przyczyn małego ruchu w biurach podróży jest konieczność przejścia 10-dniowej kwarantanny po powrocie z wakacji. Pomimo niskich cen w przypadku np. Egiptu, zainteresowanie nie jest zbyt duże.

- Myślimy że to wszystko ruszy dopiero na wiosnę. Zainteresowanie póki co jest, ale nie tak powinno to wyglądać – mówią pracownicy branży turystycznej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy