reklama

Biedronka otwiera pierwsze sklepy w niedzielę [AKTUALIZACJA]

Gospodarka, Wiadomości, 05.08.2022 19:45, red
Kolejna sieć znalazła sposób na otwarcie marketów w niedzielę.
Biedronka otwiera pierwsze sklepy w niedzielę [AKTUALIZACJA]

Formalnie od lutego tego roku wszystkie duże markety są zamknięte w niedziele niehandlowe, bo przestała już działać furtka w postaci punktów pocztowych w marketach, zezwalająca na ich otwarcie w każdą niedzielę.

Ale sklepy mają swój sposób na ominięcie zakazu. Lokalna sieć marketów Delfin już od kilku miesięcy otwarta jest w każdą niedzielę, ponieważ uruchomiła w marketach wypożyczalnie sprzętu sportowo-rekreacyjnego. Zgodnie z prawem, sklepy z taką wypożyczalnią mogą działać w niedziele niehandlowe.

Teraz w niedziele mają działać markety Biedronka. Na razie tylko te, w których uruchomiono - uwaga - wypożyczalnie książek. Na to również zezwala ustawa.

Na razie nie wszystkie Biedronki będą otwarte w najbliższą niedzielę 7 sierpnia. Na nieoficjalnej liście jest 10 Biedronek w Polsce, ani jednej w naszym regionie.

Ale jeśli plan się powiedzie, sklepy będą normalnie działać w niedzielę 7 sierpnia jak "wypożyczalnie książek" i nikt im w tym nie przeszkodzi, to w kolejne niedziele można spodziewać się lawiny otwarć marketów spożywczych, w których uruchomione zostaną wypożyczalnie sprzętu sportowego czy wypożyczalnie książek. Tak jak kiedyś w marketach powstawały placówki pocztowe.

xxx

W sprawie możliwego otwarcia sklepów Biedronka w niedziele, w piątek w nocy niespodziewanie pojawiło się takie oto oświadczenie:

- Przed chwilą się dowiedzieliśmy, że Biedronka wycofuje się z pracy i handlu w niedziele. Bardzo się cieszymy z tej decyzji, bo w końcu pracownicy będą się mogli cieszyć dalej wolnymi niedzielami, o co zabiegaliśmy bardzo, również jako związek zawodowy "Solidarność" - poinformował na wideo zamieszczonym na swoim facebookowym profilu Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność".

Jak będzie - zobaczymy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Kola, 06.08.2022 10:17

tomekx odezwał się niemiecki idiota

tomekх, 06.08.2022 09:48

Dokładnie ! co to za głupie przepisy żeby ludzie mieli wolne niedziele, do roboty pisioki a nie leżeć w domu, mam nadzieję że jak pan Donald przejmie władzę to się skończy to obijanie i robienie na przeciw zagranicznym firmom.

oshin22, 06.08.2022 09:24

Głupie przepisy i tworzone na kolanie prawo skutkują taką rzeczywistością. Trzeba po prostu więcej ludziom płacić za pracę w weekendy ... albo zapewnić inny dzień wolny itp. itd. W czasach rynku pracownika łatwiej może być to wynegocjować :) I tak moim zdaniem powinno być tworzone prawo.

Jank Chanowski, 06.08.2022 03:11

Że też żadna sieć handlowa nie wpadła na pomysł żeby na terenie sklepu utworzyć kaplicę, podobnie jak np. na lotnisku.

Kola, 05.08.2022 20:58

Za niedługo w Biedronce będziecie mogli oddać mocz do badań