reklama
reklama

Bezpieczniej w Nidku. Przy drodze powiatowej wybudowano chodnik

Gospodarka, Wiadomości, 13.11.2023 14:52, INFORMACJA PRASOWA
Zakończyły się prace przy budowie chodnika wzdłuż drogi powiatowej nr 1757K Wieprz – Nidek – Witkowice.
Bezpieczniej w Nidku. Przy drodze powiatowej wybudowano chodnik
W Nidku ze wsparciem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg powstało blisko 900 metrów nowego traktu. To kontynuacja prac z ubiegłego roku.

– Od objęcia funkcji starosty w 2018 roku zawsze podkreślałem jedno - modernizacja dróg i budowa chodników będzie jednym z głównych priorytetów zarządu, którym kieruję. I tak się dzieje. Doskonale widać to także w Nidku. W tej kadencji m.in. gruntownie przebudowaliśmy tzw. Białą Drogę, a przy tym trakcie wiodącym do Witkowic powstał nowy, szeroki chodnik – podkreślał dziś (13.11) podczas odbioru końcowego inwestycji starosta Eugeniusz Kurdas.

Nowy chodnik znajduje się po prawej stronie drogi. Jego szerokość wynosi dwa metry. Prace wykonała firma „BRUK-SPEC” Mateusz Gancarczyk ze Śleszowic. Inwestycja została sfinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie blisko 764 tys. zł, budżetu powiatu wadowickiego (ok. 87,5 tys. zł) oraz budżetu gminy Wieprz (ponad 685 tys. zł).
źrodło: Starostw Powiatowe w Wadowicach
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy