Beskidzka droga utknęła na dobre. Znowu przełożono termin...

, Gospodarka, Wiadomości, 16.03.2018 14:25, red
To się burmistrzowi udało!
Beskidzka droga utknęła na dobre. Znowu przełożono termin...
W 2016 roku Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała tzw. decyzję środowiskową dla budowy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, czyli nowej trasy z Bielska-Białej do Głogoczowa przez Kęty, Andrychów, Wadowice. To dokument kluczowy do dalszych prac dokumentacyjnych nad tą trasą.

Problem w tym, że decyzja została zaskarżona przez burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego. Obecne, jak i poprzednie władz Wadowic nie zgadzają się na proponowany przebieg BDI na odcinku wadowickim. Proponują wariant północny, a inwestor – zarządca dróg krajowych – stawia na wariant południowy.


Efekt? Od 2016 roku nie ma prawomocnej decyzji środowiskowej. Odwołanie Wadowic ciągle jest rozpatrywane, zlecane są kolejne konsultacje i uzgodnienia.

Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie już kilka razy przekładała wydanie ostatecznej decyzji i rozpatrzenia uwag. Decyzja miała być podjęta do końca lutego i... znowu jej wydania zostało przesunięte - tym razem na 7 maja 2018 roku.

- Przyczyną zwłoki jest konieczność uzyskania uzgodnienia organu właściwego w sprawach wodnoprawnych - napisano w uzasadnianiu.

Dodajmy, że w zeszłym roku rząd wpisał BDI na listę dróg ekspresowych w Polsce planowanych do budowy. Droga ma już nawet swój numer – S52. Wydaje się więc, że wcześniej czy później powstanie. Raczej jednak później...

BDI to ma być 62 km dwujezdniowej drogi. Według planów jej koszt ma wynieść 4,34 mld zł.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 20.03.2018 07:44

barte - mistrza wizualizacji mamy znacznie bliżej...

barte, 19.03.2018 17:57

Ten rząd nic nie wybuduje.Oni są dobrze w wizualizacjach.Mistrzem w tym jest Premier Morawiecki

specnarz, 19.03.2018 08:26

Najgorsze jest to że znowu nie będzie na kogo zagłosować i będziemy wybierać lepsze zło. Albo będziemy chcieli kogoś ukarać jak w Wadowicach. A co do BDI to można by pomyśleć że komuś jest na rękę że ta droga nie powstanie. Każdy miesiąc zwłoki to dla zarządców dróg alternatywnych ogromne zyski. A w sprawie lokalnych obwodnic - brawo Kęty. Nie trzeba daleko jechać żeby się przekonać jak to się powinno robić.

zandrychowa, 17.03.2018 12:38

Część nieskutecznych i słabo działających radnych z Andrychowa typu Maciej Kobielus na pewno po najbliższych wyborach odejdzie do historii bo nikt nie będzie na takich głosował

budyn77, 17.03.2018 11:11

Dobrze że przez osiem lat rządów wójta Zaka w Andrychowie powstało 5. obwodnic i problem BDI Andrychowa nie dotyczy. W takich Kętach dopiero czwartą obwodnice budują - dziady, a jaki dług mają. W Andrychowie dług niski i tyle obwodnic a kolejne w budowie. Jadący drogą krajową 52 zastanawiają się którą obwodnicą przejechać przez Andrychów - tyle możliwości. Zero ruchu przez centrum - nie to co w Kętach. Dodatkowo ronda turbinowe których nie ma w okolicy, całodobowa opieka lekarska, specjaliści na NFZ, domy seniora i żłobki dla najmłodszych, dla starszych cyfrowe kino 3D, basen kryty, nowoczesna hala sportowa, piękne targowisko - nie jakieś klatki jak w Kętach, kilometry ścieżek rowerowych, nowoczesne ekologiczne elektryczne darmowe dla wszystkich autobusy a nie jakieś diesle jak w Kętach itd. Dobre osiem lat wójta Zaka.

Betty, 17.03.2018 10:43

Igor - zmień dealera bo się wykończysz. BDI - fantaści - tej drogi nigdy nie będzie. Tranzyt obsługuje S1 vel S52 i A4 wiec ekspresowy skrót przez Andrychow Wadowice nikomu nie jest potrzebny a do ruchu lokalnego wystarczy DK52 ostatnio niezle podtuningowana. Tyle

igor102, 17.03.2018 09:53

sowieckich genów nie oszukasz ... to coś powstało w wyniku spuścizny pijanego,zawszawionego,sowieckiego gwałciciela...cytuje oświadczenie polskich szmalcowników z PO donoszących na własną Ojczyznę....ech....

stan, 17.03.2018 00:23

Prominentny duchowny z Krakowa modli się o "szybkie odejście do Domu Ojca" papieża Franciszka. Takie słowa padły z ust ks. prof. Edwarda Stańka,urodzonego w Wadowicach, byłego rektora krakowskiego seminarium duchownego „Modlę się o mądrość dla papieża, o jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego, a jeśli tego nie uczyni – modlę się o szybkie jego odejście do Domu Ojca. O szczęśliwą śmierć dla niego mogę zawsze prosić Boga, bo szczęśliwa śmierć to wielka łaska – powiedział w homilii wygłoszonej 25 lutego ks. prof. Edward Staniek wymieniając przy tym błędne, jego zdaniem, poglądy Franciszka, do których teolog zaliczył otwarcie na muzułmanów oraz żyjących w stanie grzechu śmiertelnego. „ Po Rydzyku, Głodziu, czterech panów na "D" (jak dupa) Dydyczu, Decu, Dziędze i Depo, Hoserze i Michaliku, to kolejny palant w koloratce który prowadzi kościół w Polsce w kierunku sekty. Jeśli tacy profesorowie kształcą księży, to wszystko co się dzieje w tym kraju staje się jasne.

stan, 17.03.2018 00:06

OŚWIADCZENIE POSŁÓW DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO PLATFORMY OBYWATELSKIEJ W ZWIĄZKU Z WYSTĄPIENIEM PREZYDENTA RP ANDRZEJA DUDY W DNIU 12.03.2018 R. W KAMIENNEJ GÓRZE My, polscy posłowie do Parlamentu Europejskiego z Platformy Obywatelskiej, z najwyższym oburzeniem przyjęliśmy wystąpienie Prezydenta Andrzeja Dudy w Kamiennej Górze w dniu 12.03. br., w którym Prezydent przyrównał członkostwo Polski w Unii Europejskiej do utraty przez Polskę niepodległości w wyniku zaborów. To skandaliczne porównanie jest nie tylko całkowicie bezpodstawne i pozbawione sensu, ale też sprzeczne z odczuciami milionów Polaków. Polska weszła do Unii Europejskiej na mocy suwerennej decyzji wyrażonej przez ogromną większość naszych obywateli w ogólnonarodowym referendum. Unia Europejska, zbudowana na fundamencie wspólnych wartości, nie jest zaborcą, lecz wspólnotą demokratycznych państw. Jest też wielką szansą na bezpieczny i pomyślny rozwój naszej Ojczyzny, o czym marzyły pokolenia Polaków. Stanowczy sprzeciw i oburzenie budzą insynuacje Prezydenta, że jakoby obecnie o naszych sprawach "decyduje się gdzieś daleko, w odległych stolicach", że to "tam zabiera się pieniądze, które my wypracowujemy", i że „tak naprawdę pracujemy na rachunek innych”. Trudno o bardziej zafałszowany obraz stosunków łączących Polskę z Unią. Polska w pełni suwerennie decyduje o swoich sprawach i w suwerenny sposób dzieli się z innymi państwami UE odpowiedzialnością za losy naszego kontynentu. Polska jest zarazem, jak wszyscy wiemy, największym beneficjentem unijnego budżetu - w latach 2004-2017 nasz kraj otrzymał z Unii Europejskiej netto niemal 100 mld euro. Pomijanie tych oczywistych faktów przez głowę państwa polskiego jest głęboko sprzeczne z polską racją stanu. Kłamliwa i nieodpowiedzialna wypowiedź Prezydenta wynika więc albo z kompromitującego braku elementarnej wiedzy, albo - co gorsza - stanowi element świadomej kampanii dezinformacyjnej, mającej na celu zohydzenie i oczernienie UE w oczach Polaków. Może też świadczyć o przygotowywaniu polskiego społeczeństwo do podjęcia przez obecną władzę decyzji o wyjściu Polski z Unii Europejskiej. Z cała mocą podkreślamy, że jest to działanie godzące w najbardziej żywotne interesy naszego kraju. Nie pozwolimy na to i będziemy stanowczo protestować przeciwko wszelkim próbom podważania zaufania Polaków do UE. Dlatego wzywamy pozostałych polskich europosłów, w tym zwłaszcza posłów PiS, do odcięcia się od nieodpowiedzialnej i szkodliwej wypowiedzi Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Wzywamy zarazem Prezydenta do wycofania się z tej skandalicznej wypowiedzi i powstrzymania się w przyszłości od działań szkodzących polskiej racji stanu. Posłowie PO do Parlamentu Europejskiego.

Jepetto, 16.03.2018 20:25

Jest pytanie komu przez tyle lat tak bardzo zależy aby ta już mityczna BDI nigdy nie powstała?

igor102, 16.03.2018 20:24

barte - amebo ...masz rację...ten wadowicki lewak jest Tajnym Współpracownikiem PIS-u...zaś proboszcza w Andrychowie wybierze inny Tajny Współpracownik z SB ...z pomocą lokalnych mediów...moja śp Babcia zawsze powtarzała by niepełnosprawnym umysłowo zawsze przyznawać rację ...inaczej mogą się poczuć urażeni... ;-)))

barte, 16.03.2018 20:07

Rządowi PIS postawa burmistrza Wadowic jest na rękę bo ci nieudacznicy przecież i tak tej drogi nie wybudują.Kto wie może nawet celowo opóźniają sprawę a winę zwalniają na burmistrza

gier228, 16.03.2018 19:46

Podziękujcie patologicznemu burmistrzowi Wadowic którego mieszkańcy wybrali sobie na złość i na długo zapamiętają !

stan, 16.03.2018 19:29

miało być - " brat Leszka "

stan, 16.03.2018 19:27

igor ( brat Laszka), gościu z rozumem kury po lobotommi też może pisac komentarze na tym forum ... !

rafi, 16.03.2018 18:45

[email protected] sie pojawil czyli zmija,twoj pis nadal nie dosc ze nic nie robi w sprawie BDI to jeszcze celowo wstrzymuje decyzje,ło matko sie porobiło.brawo wy,brawo ty.

igor102, 16.03.2018 18:32

fajnie się dowiedzieć że ta garstka miejscowych komuchów która co roku 27 stycznia zbiera się by wspominać pamięć sowieckich zawszawionych gwałcicieli czci również dziadka troglodyty powstałego w wyniku sowieckiej spuścizny ...ukrywającego się tutaj pod nickiem stan ;-))) genów nie oszukasz...

stan, 16.03.2018 17:42

Jak Morawiecki zastępował Szydło myślałem, że będzie lepiej, no bo gorzej być przecież nie mogło... I znowu się pomyliłem. Premierzyca o intelekcie rozwielitki znała swe ograniczenia, głównie klepała na wpół przetrawione przekazy dnia, które jednak były przygotowywane przez sztab ludzi, więc w większości był to spójny i konsekwentny komunikat. Choć często te jej quasi-liturgiczne zawodzenia stanowiły obrazę rozumu i przyzwoitości. Wszak szyld Paranoja i Schizofrenia zobowiązuje.

stan, 16.03.2018 17:37

Zesrało się jak wszystko czego się dotkną. Pamięta ktoś jeszcze przekop przez Mierzeję Wiślaną? Jedno wielkie g. po nich zostanie. Plus tysiące małych ekskrementów czyli pomniczków smoleńskich.

tomacik, 16.03.2018 17:28

To jak to się stało że Igor jeszcze żyje? W wadowicki szpitalu cię odratowali?

igor102, 16.03.2018 15:56

w Wadowicach 4 lata temu mieszkańcy strzelili sobie w kolano....my w Andrychowie 8 lat temu strzeliliśmy sobie w łeb...tyle lat straconych bezpowrotnie...odkręcanie "dokonań" tych panów będzie trwało latami;-(((