reklama

Będzie zakaz palenia węglem i drewnem?

Gospodarka, Wiadomości, 13.12.2019 12:00, red
Grupa radnych chce wprowadzenia całkowitego zakazu spalania paliw stałych.
Będzie zakaz palenia węglem i drewnem?

Zakaz palenia węglem i drewnem obowiązuje od kilku miesięcy w Krakowie. Czy taki przepis wprowadzony zostanie również w Wadowicach?

Taki pomysł mają radni z Klubu radnych „Wolne Wadowice” na czele z radnym i byłym burmistrzem Wadowic Mateuszem Klinowskim. Przygotowali projekt uchwały - rezolucji w sprawie wprowadzenia zakazu palenia paliwami stałymi w budynkach gminy Wadowice.

Pomysłodawcy proponują wprowadzenie okresów przejściowych na likwidację kotłów.

- W Wadowicach nie da się oddychać! ? Smród i rakotwórczy dym nie tylko pokrywają ulice miasta i osiedla, ale wdzierają się do domów, szkół i przedszkoli. To właśnie nasza #Wadowickanormalność. Pod rządami lokalnego PiS i burmistrza z Łączan zaprzestano niemal całkowicie realizacji jakiejkolwiek polityki antysmogowej. Działają jeszcze programy dotacyjne, które uruchomiono za mojej kadencji, ale truciciele znów mogą liczyć na pobłażanie władz miasta. Zaniechano też mojego programu modernizacji ciepłownictwa miejskiego w oparciu o współprace z państwowym koncernem PGE – przekonuje były burmistrz Mateusz Klinowski w komentarzu zamieszczonym na swoich facebookowym profilu.

Projekt uchwały trafi na najbliższą sesję Rady Miejskiej, ale nie wiadomo, czy w ogóle będzie rozpatrywany, ponieważ większość w Radzie mają radni PiS.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 13.12.2019 13:27

Trzeba było dłużej blokować BDI....

ChojnaZmiana , 13.12.2019 13:21

Do tego zakazać używania pojazdów spalinowych ! tylko elektryczne ! a kogo nie stać to wiadomo do kogo się zgłosić po dofinansowanie !