reklama

Bat na wandali. Ich poczynania zostaną nagrane w jakości Full HD

, Gospodarka, Wiadomości, 09.12.2021 15:10, eł

Niszczycielska działalność już nie ujdzie im na sucho.

Bat na wandali. Ich poczynania zostaną nagrane w jakości Full HD

Jednym z miejsc w gminie Kęty, które szczególnie upodobali sobie wandale, jest dworek w Nowej Wsi wraz z otaczającym parkiem. W ubiegłym roku powykręcali klamki w drzwiach zabytkowego budynku, powyrywali rynny, a nawet ukradli stojącą przed nim świąteczną choinkę ze wszystkimi ozdobami... Teraz już nie będą mieli możliwości, by tak śmiało poczynać sobie w tym miejscu.

Na budynku zamontowano nowoczesny system monitoringu. Tworzy go osiem kamer nagrywających w rozdzielczości Full HD, z doświetleniem podczerwienią, dzięki czemu obraz rejestrowany w nocy jest równie wyraźny, jak w ciągu dnia. Nagrania są archiwizowane, toteż w razie potrzeby można je w dowolnej chwili odtworzyć. Nie było to tanie przedsięwzięcie, bowiem kosztowało 26,4 tys. zł, ale jest szansa na to, że dzięki niemu uda się uniknąć dalszej dewastacji obiektu.

- Niestety coraz częściej musimy w ten sposób chronić to, co udaje nam się zrobić dla mieszkańców. Osobiście wolałbym wydać te pieniądze na doposażenie placu zabaw, zakup ławek lub elementów siłowni zewnętrznej, jednak zmuszeni jesteśmy w pierwszej kolejności zadbać o to, by nie stracić istniejącej infrastruktury, która w rękach wandali w kilka chwil staje się bezużyteczna – mówi wiceburmistrz Kęt Rafał Ficoń. Są plany, by w podobny sposób zabezpieczyć inne miejsca w gminie, gdzie równie często dochodzi do aktów wandalizmu.

Foto: UG Kęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy