reklama

Badają jakość powietrza w okolicach szkoły. Na razie nie jest źle

Gospodarka, Wiadomości, 11.01.2023 10:59, eł
Można bez obaw spacerować.
Badają jakość powietrza w okolicach szkoły. Na razie nie jest źle

Od kilku dni w Wysokiej (gmina Wadowice) trwają pomiary jakości powietrza, prowadzone przez Krakowski Alarm Smogowy we współpracy z lokalnymi władzami. Na terenie Zespołu Szkół Publicznych w tej miejscowości stanął pyłomierz, czyli urządzenie sprawdzające na bieżąco poziom zanieczyszczenia pyłem zawieszonym PM10.

Pomiary w tej miejscowości ruszyły 5 stycznia, a potrwają jeszcze prawie tydzień. Na razie, wyniki są całkiem niezłe, choć niewątpliwe po części jest to zasługą łagodnej - jak na tę porę roku - aury. Mieszkańcy nie palą w piecach zbyt intensywnie, bo po prostu nie ma takiej potrzeby.

Na sześć pełnych dni objętych dotychczas badaniem, ani razu nie doszło do przekroczenia dopuszczalnego stężenia dobowego pyłu PM10. Najwyższe pyłomierz zrejestrował 8 stycznia. Tego dnia wyniosło ono 40 µg/m3 (mikrogramy na metr sześcienny). Natomiast przekroczenie normy występuje, gdy średni dobowy poziom pyłu wynosi więcej niż 50 µg/m3. Tutaj można na bieżąco śledzić wyniki.


Foto: Google Street View


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy