Autobusem MZK na cmentarz? W Kętach tak, a w Andrychowie...

, Gospodarka, Wiadomości, 28.10.2017 15:40, red
Jak co roku, w okresie Wszystkich Świętych MZK uruchomi dodatkowe połączenia na cmentarz. W Kętach na pewno, ale w Andrychowie w tym roku raczej nie.
Autobusem MZK na cmentarz? W Kętach tak, a w Andrychowie...
Sytuacja pomiędzy MZK a gminą Andrychów jest ostatnio bardzo napięta. Wszystko dlatego, że władze Andrychowa chcą wypisać gminę Andrychów ze spółki MZK, a od nowego roku chcą uruchomić własną gminną komunikację autobusową.

Dlatego w tym roku autobusy MZK prawdopodobnie nie będą dowozić mieszkańców na cmentarz komunalny w Andrychowie. A te połączenia zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Autobusy zawsze były przepełnione.

W spółce MZK w tej sprawie zamierza interweniować stowarzyszenie „Teraz Andrychów”, ale nie wiadomo czy uda się coś w tej sprawie jeszcze zdziałać.

Na razie MZK ogłosiło, że autobusowa komunikacja 1 listopada będzie dowozić mieszkańców tylko na cmentarz w Kętach.Nie ma natomiast wykazu połączeń z osiedla w Andrychowie na andrychowski cmentarz.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

andrychowianka2, 29.10.2017 14:44

Zgadza się co piszą niżej. MZK puści więcej kursów w Kętach i Porąbce i tak zarobi. W taki 1 listopada problemów z pasażerami nie ma chyba żaden przewoźnik. A ekipa p. Żaka – wygląda jakby faktycznie szykowała sobie taczki więc żeby to nie nastąpiło przed wyborami może jednak grzecznie udać się do MZK? To stowarzyszenie Teraz Andrychów po jakim jak plują klakierzy pewno pomoże jak będzie trzeba i wystąpi jeśli będzie trzeba w roli negocjatora bo wiadomo jaką opinie może w MZK mieć ekipa pana Żaka.

andrychowianka2, 29.10.2017 14:43

Ze strony stowarzyszenia Teraz Andrychów: Jak się dowiadujemy Gmina Andrychów nie złożyła po raz pierwszy od lat zapotrzebowania na dodatkowe kursy w te świąteczne dni. ………..To już kolejna odsłona ewidentnego podziału i niechęci władz Andrychowa do własnej spółki której Gmina do dnia dzisiejszego pozostaje współwłaścicielem. A gdzie w tym wszystkim są mieszkańcy korzystający przez lata w tych dniach z usług MZK no właśnie gdzie ...???? Panowie Burmistrzowie, Kierownicy, Prezesi, Komendanci Straży, Naczelni Redaktorzy Gazet i Radia i inni Dyrektorzy Kultu ... nie muszą się tym interesować co się dzieje w Andrychowie oni w te dni groby będą odwiedzać w Krakowie, Brzeszczach. Oświęcimiu, Bobrku, ,Kętach

walet, 29.10.2017 13:00

Chyba pracownik MZK udziela się na tym forum pod różnymi nickami, pisząc totalne bzdury, że MZK sobie poradzi bez pasażerów, to tak jakby człowiek poradził sobie bez tlenu.

marcin1970, 29.10.2017 12:41

Po drugie jeśli brak kursów 1 listopada to niegospodarność to jest to raczej jest to błąd władz Andrychowa w przypadku jeśli o te kursy nie wystąpiły. MZK jak sprzedawcy chryzantem czy zniczy akurat w tym czasie poradzi sobie świetnie. Pojadą autobusy w innych gminach i tyle.

marcin1970, 29.10.2017 12:40

Po pierwsze na mamnewsa był artykuł że Andrychowowi do własnej komunikacji grozi że będzie dopłacał więcej niż do MZK. Utrzymanie, kierowcy, naprawy a tych pewno będzie dużo jeśli autobusy przejdą pod prywaciarzy gdzie zmieniają się kierowcy dość często. Własne auta też by Żak powierzył coraz to nowym ludziom czy bał się że każdy nowy jeździ po swojemu i szybko rozwalą mu auto a on za to będzie płacił? To wszystko w sytuacji gdy dostaniemy dotacje z UE. Jeśli nie dostaniemy a na razie zarząd województwa w skład którego wchodzą ludzie PO i PSL odrzucił wniosek Andrychowa to będzie już totalna katastrofa. Wtedy dojdzie jeszcze kilkanaście milionów kosztów dla gmin, pewno z kolejnych wielkich kredytów.

Starybrat, 29.10.2017 11:16

Trudno polemizować skoro, jedyna polemika odbywa się na zasadzie "wycieczek" politycznych , postów ad personam, zamiast trzymać się faktów i być merytoryczna. Jest wolny rynek i słaby podmiot powinien z niego zniknąć lub być sprywatyzowany, chociażby na zasadzie spółki pracowniczej. Fakty dla spółki MZK są druzgocące, tym samym dla nas podatników; Ze statystyk wynika, że w 2000 roku MZK przewiózł 3 mln pasażerów, a w 2014 r – już tylko 1 mln. MZK ma około 38 autobusów, a średni wiek wynosi 17 lat. Uzupełnia swój tabor starymi pojazdami z Norwegi W MZK jest zatrudnionych ok, 90 pracowników, zdecydowanie za dużo. Gmina co roku dopłaca do spółki coraz więcej pieniędzy (w 2014 r. było to aż 1,2 mln zł). ww.mamnewsa.pl/gospodarka/andrychow-wycofuje-sie-z-mzk-nie-chca-juz-doplacac-prezes-jest-zszokowany

tomasz2, 29.10.2017 10:16

Klakierzy dostali chyba rozkaz walnąć w MZK a niestety uderzają i to mocno w Żaka. Jeśli w poprzednich latach gmina Andrychów składała zapotrzebowanie na dodatkowe kursy a w tym roku nie zrobiła tego to moim zdaniem jeśli ktoś działa na szkodę spółki to ekipa Żaka. Andrychów do końca grudnia wciąż jest jej udziałowcem. MZK sobie poradzi – da więcej kursów gdzie indziej i tak zarobi.

Starybrat, 29.10.2017 10:08

@zandrychowa, oczywiście się z Tobą zgadzam, czego dałem już wyraz na tym forum. Jak widać kondycja, zyski MZK nie są uzależnione od ich pracy- czytaj przewożonych pasażerów, pozyskiwaniu nowych, nowych trasach, tylko od dopłat trzech gmin należących do spółki. Po co się starać, szukać nowych rozwiązań, inwestować w lepszy tabor, gdy czy się stoi, czy się leży nam dopłata się należy. @tomasznasz, jakich więcej kursów, jak już teraz trzeba się zastanowić czy nie zmniejszyć ilości kursów bo spółka wozi powietrze, zwłaszcza w godzinach poza dowożeniem ludzi do pracy. Po wyjściu Andrychowa z MZK, straty będą musieli pokryć podatnicy pozostałych gmin, bo z prostego rachunku widać, że potencjalnych pasażerów jeszcze ubędzie.

tomasznasz, 29.10.2017 09:52

Ale zgadzam się z przedmówcami. Po kościach czuję że wizja przysłowiowych taczek tak podziała na Tomasza Żaka że zaraz z raniutka jutro pójdzie do MZK pismo z wielka prośba o te kursy w Andrychowie. Szkoda tylko że trzeba było interwencji stowarzyszenia po którym tak jadą i plują klakierzy zakolandii żeby sprawa wyszła na jaw i mam nadzieję ruszyła się.

tomasznasz, 29.10.2017 09:52

ze strony na facebooku "teraz Andrychów": Jak się dowiadujemy Gmina Andrychów nie złożyła po raz pierwszy od lat zapotrzebowania na dodatkowe kursy w te świąteczne dni. Raczej MZK żaka ani nikogo błagać nie będzie. Raczej w biznesie nie błagamy jak ktoś odchodzi i jeszcze oddaje nas do sądu. Po biznesowemu – wystarczy więcej kursów puścić w gminach Kety i Porąbka i straty nie będzie, tam zarobią więcej.

zandrychowa, 29.10.2017 09:31

Przecież to jest ewidentne działania na szkodę spółki w wykonaniu zarządu MZK Rezygnacja z tylu klientów i zysków -jak można zrezygnować z tych połączeń

MARIO_1301A, 29.10.2017 07:23

I tak Żakiem i policją w Andrychowie żądzi JANISO.

marcinmad, 28.10.2017 23:50

Zresztą przewiduję jak inni – że w poniedziałek nasze władze mając w oczach wizję taczek nagle „obudzą” się i poproszą grzecznie o te dodatkowe kursy.

marcinmad, 28.10.2017 23:49

O Andrychowian powinny dbać władze Andrychowa. Nawet jeśli nie mieszkają w naszej gminie tylko przyjeżdżają tu do pracy a po pracy wyjeżdżają do domów w innych gminach. Bo biorą za to grube pieniądze Z przekazu wynika że wcześniej władze składały zapotrzebowanie na dodatkowe kursy a w tym roku nie? MZK raczej nie będzie się starać jeśli Andrychów występuje za spółki i jeszcze nasze władze chcą się z MZK sądzić.

Starybrat, 28.10.2017 23:22

@marcinmad, przecież to nie gmina, miasto ma składać zapotrzebowanie na dodatkowe kursy, tylko MZK powinno zależeć na pozyskiwaniu pasażerów i pieniędzy z ich przewożenia. Po co się mają starać, skoro, czy jeżdżą czy nie i tak do nich dopłacamy. Wczesna komuna w tej firmie, to nie oni walczą o klientów tylko klient ma walczyć o ich usługi. Kompromitacja, dawno powinni wylać prezesa z takim podejściem do pasażerów i ich pieniędzy.

marcinmad, 28.10.2017 21:52

z facebooka teraz Andrychów: Jak się dowiadujemy Gmina Andrychów nie złożyła po raz pierwszy od lat zapotrzebowania na dodatkowe kursy w te świąteczne dni. Acha, to mamy jasność. Miejmy nadzieję że "Azazello" ma rację i perspektywa taczek zainspiruje ekipę Żaka do działania w poniedziałek. PS. Rachunek za nerwy jak w przypadku opieki nconej wystawimy Żakowi przy okazji wyborów.

andrychowianka2, 28.10.2017 21:40

Może w nawale tzw. „rozdawania uśmiechów i bywania na imprezach” panowie burmistrzowie zapomnieli? Dobrze że mają to stowarzyszenie po którym nota bene tak plują klakierzy. Dobrze że stowarzyszenie poruszyło temat to może w poniedziałek panowie burmistrzowie ruszą wiadomo co i poproszą MZK o te kursy? Na wszelki wypadek radni też powinni naciskać. Zgadzam się - nie jesteście panie i panowie od przytakiwania żakowi, od zaciągania kolejnych kredytów jeśli tak chce i podnoszenia cen za śmieci jeśli tak chce. Macie go pilnować i „prostować” jak trzeba!!!!!!!!!!!!!!!!!!

andrychowianka2, 28.10.2017 21:40

Ze strony stowarzyszenia Teraz Andrychów Jak się dowiadujemy Gmina Andrychów nie złożyła po raz pierwszy od lat zapotrzebowania na dodatkowe kursy w te świąteczne dni.

Azazello, 28.10.2017 21:18

To kto do cholery ma zgłosić zgłosić potrzebę kursów na cmentarz dla Andrychowian z MZK, którego wszyscy jesteśmy współwłaścicielami? Kowalski z Lenartowicza, czy Panowie Burmistrzowie? W pale się nie mieści. Jeszcze nie było tak od dekad, żeby dodatkowe autobusy nie jeździły. Może perspektywa taczek załatwi sprawę?

Emeryt55, 28.10.2017 21:06

Zgadzam się z większością opinii. Andrychowianie nie maja pojęcia ile będzie kosztował nieprzemyślany kaprys, fajerwerk władzy z własną komunikacją. Drodzy Radni! Jeżeli nie dostrzegacie kompletnej erozji władzy w Andrychowie to znaczy, że nie przyglądacie się problemowi z należytą uwagą. Jak już ktoś tu napisał kilkukrotnie. Oni (najemnicy) wyjadą, a Wy zostaniecie. Czas działać i powiedzieć dość. W środę listopad i rok do wyborów. Najwyższy czas na pojawienie się osoby wyrosłej z Nas i dla Nas. Niech Pan sobie bajeruje i roztacza miraże krainy mlekiem i miodem płynącej w rodzinnym powiecie Panie zastępco. Może "złote usta" uśpią nowych naiwnych słuchaczy...

tomasz2, 28.10.2017 20:04

Zgadzam się jak - w przypadku opieki nocnej i całodobowej część radnych odważyła się i zaczęła mocno na Żaka naciskać żeby przywrócić tę opiekę i oby skutecznie, tak samo powinno być z MZK. I nie tylko część ale wszyscy. Ludzie wy nie jesteście od tego żeby Żakowi (zwłaszcza jeśli wyprowadził się z gminy) przytakiwać, głosować podwyżki cen śmieci, kolejne kredyty jeśli tego chce, tylko pilnować go!!!!! To skandal jeżeli władze nie zgłosiły zapotrzebowania na mzk 1 listopada. Pilnować Żaka i pokazać mu właściwą drogę! Do roboty radni!

marianna, 28.10.2017 19:39

a radne i radni co na to? Ludzie przeciez wy jesteście stąd, obudźcie sie

martinez, 28.10.2017 18:15

Czy i w tej sprawie radni mogliby nacisnąć i to mocno na Żaka? Wiem że czasu jest mało ale…. jeśli to prawda co pisze to stowarzyszenie że ekipa Żaka nawet nie wystąpiła o kursy 1 listopada to chyba trzeba znowu mocno nacisnąć na władze Andrychowa które….. o ironio nawet w Andrychowie jak mówią i piszą ludzie już nie mieszkają. Ps. Leon zdrowia życzę.

martinez, 28.10.2017 18:14

Z opieka całodobową było także że Żak mówił dlatego nie będzie, zależne media tak samo, klakierzy zakolandii że nie będzie bo głupi PiS. Kiedy okazało się że w innych miejscach w okolicy mimo rządów pisu opieka zostaje, radni delikatnie mówiąc zobowiązali Żaka do jej przywrócenia i sprawa ruszała z miejsca. Mówi się że dzięki naciskom radnych na Żaka opieka wróci.

leon, 28.10.2017 17:44

Póki co Andrychów jest w MZK. Pan Burmistrz Tomasz Żak załatwi problem. Jestem pewny ze 1 listopada będą kursy na cmentarz a wszystkie „pieski opozycji” i ci którzy rzucają kłody pod nogi Pana Burmistrza w Kętach będą przepraszać. Psy szczekają, karawana idzie dalej. Panie Burmistrz, proszę się nie przejmować i idziemy prosto po 12 a potem 16 lat rządów Pana Burmistrza w Andrychowie!!!!!

andrychowianka2, 28.10.2017 17:28

Jeśli to prawda to skandal panie Burmistrzu takie postepowanie!!!!!!! Trzeba rozliczyć wszystkich tych którzy już nawet nie mieszkają w naszej gminie z takiego działania. Brawo dla stowarzyszenia Teraz Andrychów za pokazanie problemu. W podporządkowanym władzom radyjku i gazecie ani mru mru

andrychowianka2, 28.10.2017 17:28

Ze strony stowarzyszenia Teraz Andrychów Jak się dowiadujemy Gmina Andrychów nie złożyła po raz pierwszy od lat zapotrzebowania na dodatkowe kursy w te świąteczne dni. ………..To już kolejna odsłona ewidentnego podziału i niechęci władz Andrychowa do własnej spółki której Gmina do dnia dzisiejszego pozostaje współwłaścicielem. A gdzie w tym wszystkim są mieszkańcy korzystający przez lata w tych dniach z usług MZK no właśnie gdzie ...???? Panowie Burmistrzowie, Kierownicy, Prezesi, Komendanci Straży, Naczelni Redaktorzy Gazet i Radia i inni Dyrektorzy Kultu ... nie muszą się tym interesować co się dzieje w Andrychowie oni w te dni groby będą odwiedzać w Krakowie, Brzeszczach. Oświęcimiu, Bobrku, ,Kętach

gregory, 28.10.2017 17:15

Wygląda że tak kończy się polityka ekipy Żak łącznie z podawaniem MZK do sądu (za prawnika/prawników płacą oczywiście podatnicy a nie pan Żak który już podobno nie mieszka w naszej gminie?). Może jednak ci z MZK dadzą się przekonać do tych kursów??? To nie wina ludzi jak postępuje z MZK Żak i cała jego ekipa.

krisu78, 28.10.2017 17:03

A może MZK uznało że skoro ekipa Żaka chce wyjść ze spółki i jeszcze podaje ją do sądu to wie ekipa Żaka co robi i ma pomysł na 1 listopada? A nie w tej sytuacji MZK be a w innej niech jeżdżą.

krisu78, 28.10.2017 17:03

Może mają taką pozycję negocjacyjną wobec ekipy Żaka. Taką żeby przemyślały władze Andrychowa swoje postępowanie. Tylko nie uwzględniają ze władze Andrychowa to ekipa która zamówiła kilkanaście autobusów i ogłosiła inne przetargi bez pewności że będzie kas a z UE. Jak nie będzie to kilkanaście milionów do znalezienia w budżecie gminy (kolejny ogromniasty kredyt za Żaka?) To jest „nasza” ekipa „rozdająca uśmiechy na lewo i prawo”

Starybrat, 28.10.2017 15:59

Widać MZK obraziło się na pasażerów. Po co się mają starać, skoro do tej nierentownej spółki i tak dopłacą podatnicy, niezależnie czy będą wozić ludzi czy nie.

kaczor, 28.10.2017 15:34

nie wiem jak to się skończy (poza tym że kasa na prawników pójdzie z gminnego budżetu czyli kasy podatników) ale mamnewsa pisało kilkanaście dni temu że "Władze Andrychowa......skierowały całą sprawę do sądu przeciwko wspólnikom" z MZK. To jest jak jest....