reklama

Andrychów może dostać 8 mln zł dotacji na remont zamku, ale trzeba dołożyć kolejne miliony

, Gospodarka, Wiadomości, 30.09.2019 20:00, PG
Cała inwestycja to koszt ponad 30 mln zł.
Andrychów może dostać 8 mln zł dotacji na remont zamku, ale trzeba dołożyć kolejne miliony

Od lat w gminie mówi się o zakupie i rewitalizacji wizytówki miasta czyli Pałacu Bobrowskich razem z parkiem miejskim i stawem. Tylko żeby zrealizować tę inwestycję potrzeba na nią ponad 30 mln zł.

Urzędnicy burmistrza Tomasza Żaka już kilka lat temu złożyli wniosek o unijne dofinansowanie renowacji pałacu. Chciano pozyskać 16 mln zł.

Jak poinformował na ostatniej sesji burmistrz – miasto, jeśli dostanie jakąś kasę, to tylko maksymalnie 8 mln zł. Z urzędu marszałkowskiego przyszła bowiem decyzja, że projekt Andrychowa został oceniony pozytywnie i znalazł się na liście rezerwowej projektów ocenionych i wybranych do dofinansowania w ramach konkursu. Dotacja ma wynieść do 8 mln zł.

Sam zakup zamku oraz wszystkich innych nieruchomości tj. staw w centrum wraz z częścią parku, teren pod parkingiem przy basenie oraz duży obszar na Pańskiej Górze razem z dawnym stawem Anteckiego, to koszt ponad 4 mln zł.

Jak twierdzi burmistrz T. Żak, zakup zamku, rozwiąże problem majątkowy przyszłych pokoleń. - Jeśli gmina w końcu kupi zamek, to właściciele zrzekną się prawa do majątku w całej gminie Andrychów. – mówił burmistrz podczas sesji.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 02.10.2019 04:29

",,**,," nie mogą tego ruszyć kolego, 2 słowa powinny Ci to wyjasnić KONSERWATOR ZABYTKÓW :)

Keson, 02.10.2019 04:27

Ja widzę w tym zamku dom weselny, ale czy warto za taką kase ?

",,**,,", 01.10.2019 16:44

Nadal brak strefy ekonomicznej, nadal brak galerii, nadal pasaż handlowy nieczynny, a tu chca wydawac miliony na riune,tylko po co to komu potrzebne,szpeci tylko Andrychow!!!!!!!!!

",,**,,", 01.10.2019 16:42

A komu potrzebna ta ruina,zwalic zaorac postawic LIDLA!!!!!!!