reklama

Andrychów czy Wadowice? Przez które miasto trudniej przejechać?

, Gospodarka, Wiadomości, 22.06.2021 18:10, red
To pytanie do kierowców.
Andrychów czy Wadowice? Przez które miasto trudniej przejechać?

Przejazd drogą krajową nr 52 zajmuje kierowcom coraz więcej czasu. Kiedyś stali długo w Andrychowie, ale od pewnego czasu podobnie jest w Wadowicach. Niektórzy twierdzą nawet, że w godzinach szczytu obecnie Wadowice są bardziej zakorkowane niż Andrychów.

Na zdjęciu sytuacja z wtorkowego (22.06) popołudnia z wadowickiej obwodnicy.

Jak na razie Beskidzkiej Drogi Integracyjnej nikt nie buduje. Droga ma połączyć Kraków z Bielskiem-Białą. Ma to być droga ekspresowa. Dodajmy, że to właśnie Wadowice przez wiele lat uchodziły za głównego blokującego planowanie przebiegu tej trasy. Budowa ma ruszyć w okolicach 2025 roku, ale czy wierzyć tym, kolejnym już obietnicom?

Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, aktualny harmonogram budowy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej wygląda tak:

Data ogłoszenia przetargu: I kwartał 2024 r.
Data podpisania umowy: III kwartał 2024 r.
Data rozpoczęcia realizacji: II kwartał 2026 r.
Data zakończenia realizacji: II kwartał 2030 r.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy