reklama

Alarmowy smogowe coraz częściej. W Krakowie bezpłatna komunikacja, a u nas?

, Gospodarka, Wiadomości, 16.12.2020 12:10, red
Spacery dziś nie są zalecane.
Alarmowy smogowe coraz częściej. W Krakowie bezpłatna komunikacja, a u nas?
- Ostrzeżenie o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego pyłu PM10 ze względu na zwiększoną emisję zanieczyszczeń oraz niekorzystne warunki meteorologiczne - czytamy w komunikacje Starostwa Powiatowego. Dotyczy to powiatu wadowickiego, a obowiązuje w środę, 16 grudnia.


- W związku z tym obowiązuje zakaz eksploatacji kominków i ogrzewaczy pomieszczeń na węgiel lub drewno (kozy, piece kaflowe), jeżeli nie stanowią jedynego źródła ciepła - czytamy w komunikacie.

Podobnie jest w sąsiednich powiatach. W Krakowie z tego powodu 16 grudnia osobny korzystające z komunikacji miejskiej nie musza kupować biletu. Za darmo jeżdżą pasażerowie autobusów miejskich i tramwajów. Z tego samego powodu na obszarze Aglomeracji Krakowskiej wprowadzono darmowe przejazdy transportem kolejowym organizowanym przez Województwo Małopolskie.

Warunkiem uprawniającym do skorzystania z nieodpłatnych przejazdów pociągami w godzinach od 00:00 do 23:59 w dniu 16.12.2020 r. jest posiadanie dowodu rejestracyjnego pojazdu z ważnym badaniem technicznym.

Niestety, takich udogodnień nie ma w naszym regionie.

Odczyty z czujników można na bieżąco sprawdzać na stronie: https://map.airly.eu

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy