reklama
reklama

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przyciągają coraz więcej młodych przedsiębiorców

Gospodarka, Wiadomości, 23.09.2015 11:29, REKLAMA
Masz pomysł na biznes, ale boisz się go zrealizować? Chciałbyś prowadzić własną firmę praktycznie bez konsekwencji? Pod skrzydłami Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości przekształcisz swoje marzenia w realny biznes.
Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przyciągają coraz więcej młodych przedsiębiorców

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Krakowie (AIP Kraków) wspierają młodego przedsiębiorcę w trzech obszarach: firma, wiedza i społeczność. Przede wszystkim upraszczają wszystkie procedury formalne, administracyjne, dają osobowość prawną, księgowość, prawników, profesjonalną przestrzeń biurową, możliwość wystawiania faktur.


W tej chwili w AIP Kraków działa ponad 300 firm, a najbardziej przedsiębiorczy okres przed nami, w końcu przyjeżdżają studenci, którzy rozpoczynają studia z głową pełną pomysłów.

 

- W minionym roku akademickim na uczelniach wyższych w Krakowie uczyło się około 180 tysięcy studentów. Jest to ogromny potencjał młodych przedsiębiorczych ludzi, którzy tak naprawdę w przyszłości będą tworzyć PKB naszego kraju. Czas studiów jest idealną okazją aby spróbować swoich sił w biznesie. Nie na darmo mówi się, „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Dlatego jesteśmy przekonani, iż nasze działania związane z inicjowaniem rozpoczęcia działalności na początku studiów przyniosą realne efekty – mówi Sebastian Kolisz, Partner Zarządzający AIP.

 

Wacław Mostowski prowadzący z AIP Kraków firmę "Czysty Stolik"

 

Wiedza teoretyczna to jedno

Z drugiej strony oprócz suchej wiedzy zdobytej podczas studiów, niezwykle istotna jest także praktyka – dodaje Wacław Mostowski prowadzący w AIP Kraków firmę „Czysty Stolik”(www.czystystolik.pl). - W ramach programu wsparcia w AIP Kraków, możemy korzystać z wiedzy mentorów i ekspertów, którzy udzielają cennych porad oraz dzielą się własnym doświadczeniem - zwraca uwagę Wacław Mostowski, który jest studentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

 

 

Wprowadził on na rynek niezwykle prosty, lecz intrygujący produkt, a mianowicie spersonalizowany pojemniczek na odpadki. Służy on do zachowywania porządku na stołach w kawiarniach i domach. Dzięki możliwości graweru na pokrywce, "Czysty stolik" może stać się również świetnym gadżetem reklamowym. Są również zwycięzcami I edycji konkursu Kraków Business Starter przygotowanej przez Urząd Miasta Krakowa i UBS we współpracy z AIP Kraków.

 

Jednak kluczem do sukcesu jest społeczność. Młodzi przedsiębiorcy działający w inkubatorze, mogą poznawać inne osoby, wymieniać się doświadczeniami, przedstawiać swój pomysł na biznes również ekspertom, inwestorom. Często w ten sposób podrzucają sobie zlecenia – mówi Sebastian Kolisz.

 

Jak to działa?

AIP to idealne miejsce dla rozpoczynających działalność gospodarczą. Inkubator użycza im osobowości prawnej do prowadzenia działalności biznesowej, dzięki czemu nie trzeba od razu rejestrować własnej działalności lub spółki. Nie trzeba też od początku płacić składek na ZUS ani podatku dochodowego, a do umów i faktur wykorzystuje się dane rejestrowe AIP (NIP, REGON, KRS).

 

Pierwsze akademickie inkubatory powstały w 2004 roku. Obecnie jest to sieć, licząca 50 placówek w całej Polsce. Od 2004 roku dzięki AIP powstało ponad 7000 firm, m.in. PhotoBlog.pl, MISBHV, Key2Print. AIP to dziś wiodąca w Polsce organizacja startupowa licząca ponad 2000 start-upów. Więcej informacji możemy dowiedzieć się, że strony www.aipkrakow.pl lub ogólnopolskiej strony projektu www.inkubatory.pl. 

 

 

 

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy