reklama

Afera przy rozdziale dotacji unijnych dla samozatrudnionych?

, Gospodarka, Wiadomości, 03.09.2020 16:10, red
Nabór miał trwać do 10 września, a pieniądze skończyły się po dwóch minutach.
Afera przy rozdziale dotacji unijnych dla samozatrudnionych?

W poniedziałek (31.08) Urząd Marszałkowski w Krakowie dzielił pieniądze dla małych firm w ramach tzw. Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. O pieniądze mogli starać się samozatrudnieni, jeśli w ostatnich miesiącach z powodu koronawirusa zanotowali duże spadki w przychodach.

Zasada była jedna - kto pierwszy, ten lepszy. Zainteresowanych było 9,6 tys. samozatrudnionych, a zaledwie 3,5 udało się w ogóle złożyć wniosek. Można powiedzieć, że mieli szczęście, bo internetowy nabór nowych wniosków trwał zaledwie dwie i pół minuty od godziny 12:00 (pierwsza sesja składania wniosków) i minutę od godz. 14;00 (druga sesja składania wniosków).

Kto się spóźnił, albo nie udało mu się wejść na zablokowaną w szczytowym momencie stronę – ma pecha. Pieniędzy nie dostanie.

Przedsiębiorcy mówią o losowości i braku przejrzystych zasad. Czy w ten sposób miał wyglądać podział wielomilionowych dotacji?

W ich obronie stanęli w środę posłowie PO. Zobaczcie konferencję prasową z udziałem posłów i przedsiębiorców.


Konferencja prasowa dotycząca sposobu procedowania małopolskiej tarczy antykryzysowej #NaŻywo ! Aleksander Miszalski - Poseł na Sejm RP Krzysztof Nowak

Opublikowany przez Marka Sowę Poseł nę Sejm RP Środa, 2 września 2020


W efekcie płynących z wielu stron głosów oburzenia Urząd Marszałkowski zlecił audyt i nie wyklucza powtórzenia procedury naboru wniosków.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy