reklama

Adresowa rewolucja

, Gospodarka, Wiadomości, 09.10.2021 09:40, eł

Nie wszyscy są zachwyceni…

Adresowa rewolucja

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński podpisał już umowę z firmą, która zajmie się nadawaniem nazw ulicom w wioskach gminy Wadowice i przenumeruje domy. Zmiany obejmą aż 13 miejscowości! W wadowickiej gminie nazwy mają bowiem tylko ulice w Wadowicach i Choczni.

Pomysł wzbudza sporo kontrowersji. Wprawdzie dużo jest osób, które się z niego cieszą, ale nie brak też niezadowolonych, którzy uważają, że w gminie są ważniejsze potrzeby niż nadawanie nazw ulicom. Nie da się jednak ukryć, iż w obecnej sytuacji znalezienie konkretnego adresu chociażby w Kleczy Dolnej graniczy z cudem. Panuje tam kompletny chaos w numeracji domów. Na przykład budynek 149D sąsiaduje tam z numerem 370.

Nadawaniem nazw ulicom, zmianą numeracji domów i wykonaniem tabliczek adresowych zajmie się spółka z o.o. Gison z Krakowa, jedyna, która złożyła ofertę w postępowaniu. Firma wyceniła te prace na prawie 156 tys. zł. Mieszkańcy mają mieć pewien wpływ na to, jak zostaną „ochrzczone” ulice w ich wioskach. Propozycje nazw będą im udostępnione do konsultacji.

- Co ważne, procedura wprowadzania nowych adresów nie będzie wymagała od mieszkańców wymiany dokumentów urzędowych, takich jak dowód osobisty, prawo jazdy czy dowód rejestracyjny – podkreśla burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Przedsięwzięcie będzie podzielone na dwa etapy, z których każdy ma potrwać 7 miesięcy. W pierwszym nowe adresy wprowadzone zostaną w Barwałdzie Dolnym, Kleczy Dolnej i Górnej, Stanisławiu Górnym oraz Wysokiej. W drugim zmiany nastąpią w Babicy, Gorzeniu Dolnym i Górnym, Jaroszowicach, Kaczynie, Ponikwi, Rokowie i Zawadce.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy