reklama

A oto hit internetu pierwszego dnia listopada. Ludzie oburzeni, firma przeprasza

, Gospodarka, Wiadomości, 02.11.2018 07:00, NEWSY CZYTELNIKÓW
Zachowaniu kierowcy busa towarzyszy powszechne oburzenie.
A oto hit internetu pierwszego dnia listopada. Ludzie oburzeni, firma przeprasza
Krótki filmik i informację na facebooku zamieściła w tej sprawie pani Ewa. - Tym Bus Janiso mieliśmy odjechać do Andrychowa. Pan kierowca odmówił zabrania osoby niewidomej z psem - napisała. Do zdarzenia doszło na dworcu w Krakowie.

Zdjęcie wraz z filmikiem ma tysiące udostępnień, tysiące komentarzy. Zachowanie kierowcy busa, który zostawił niewidomego na płycie dworca i odjechał w kierunku Andrychowa towarzyszy powszechne oburzenie.


Firma już przeprosiła na zachowanie kierowcy: - Przepraszamy za zaistniałą sytuacje, była ona skandaliczna i niedopuszczalna. Wobec kierowcy zostaną oczywiście wyciągnięte konsekwencje - poinformowała firma busa Janiso.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ioioio5, 05.11.2018 21:07

Keson, co za łeb z Ciebie :D Równie dobrze,mogłeś napisać że właściciel nigdy psa na oczy nie widział .Ty myślisz że takie psy to pod budką z piwem możesz kupić ?Przykra sytuacja.Oby więcej takich akcji ,inaczej nigdy w tym kraju nic się nie zmieni.pozdrowienia dla właściciela psa i psa :)

Keson, 05.11.2018 20:43

PIES nie miał kagańca więc kierowca miał prawo nie wpuścić nie odpowiedzialnego właściela

Kijos, 05.11.2018 17:21

Szkoda, że w.w. kierowca nie zamieścił oficjalnego wyjaśniania, dlaczego ? postąpił tak a nie inaczej oraz jak by się zachował gdyby podobna sytuacja powtórzyła się w przyszłości ?

KJK, 02.11.2018 17:41

Tak firma w rytmie Disco Polo, zastanawiam się jak te busy przechodzą badania techniczne- skąd te spaliny w kabinach, skąd fotele fatalnej jakości, korozja, itd.? Pomijam już zachowanie niektórych kierowców, ale kulturę wynosi się również z domu. Czy w tym kraju funkcjonuje GITD, bo mam duże wątpliwości, ale może warto sprawdzić jak działa?

oshin22, 02.11.2018 15:51

--> Eeveline dzięki za Twój komentarz - to co piszesz to także świadczy o pracownikach. Z drugiej strony to co napisał --> starymoher tylko potwierdza że to ludzie i ich podejście do innych buduje firmę i markę. Odnośnie taboru - zauważ że napisałem najnowszy ze wszystkich (w okolicy) co nie znaczy że wszystko jest super. Tak czy siak zgadzam się, że jest jeszcze sporo do poprawy i że konkurencja jest potrzebna - ot choćby nawet taka z MZK ;-)

starymoher, 02.11.2018 11:36

Rzadko korzystam z busów.Ale z firmą Janiso miałem dwa przypadki.Jako osoba o znacznym stopniu niepełnosprawności,nie chce opisywać całego zdarzenia za długo by trwało,zostaliśmy z żona zrugani wręcz posądzeni o wyłudzenie legitymacji niepełnosprawnego.Ale starszy pan który kierował busem łaskawie dowiózł nas do Wadowic cały czas komentując ten temat z kolegą.Napisałem maila do firmy nie żeby kogoś ukarać,ale żeby uświadomić pracownikom na czym polega np.kultura obsługi pasażera.Było to jakiś czas temu,tego maila jeszcze gdzieś bym wygrzebał,jakby co ,bo do dziś nie dostałem odpowiedzi z firmy.I drugi przypadek z zeszłego miesiąca.Z tegoż przystanku co jest na filmiku i chyba tym samym busem,wracaliśmy z żona do Andrychowa.Mimo że samochód już ruszył,kierowca jak zauważył nasze ,,machanie" zatrzymał siei jeszcze zapytał czy pomóc w wsiadaniu(ja o kuli ,zona z dwoma walizkami).Czyli da się.Tylko taka mala uwaga,kierowca to był Ukrainiec.Czyli wszystko zależy od ,,ludzia" jak mówi mój wnuk.

Eeveline, 02.11.2018 10:46

@oshin22 jedna z porzadniejszych? Firma, która nie wykonuje wszystkich kursów, rozoisanych na rozkładzie, notorycznie się spóźnia i w chamski sposób traktuje pasażerów jest porządna? Nowoczesny tabor? Na pewno nie na trasie Andrychów-Targanice, tam firma Janiso posyła złom na kołkach, nie busy. Ale nawet na trasie do Krakowa tak cudownie nie jest. Miałam już wątpliwą przyjemność jechać do Krakowa busem, w którym cały czas unosił się zapach dymu, gdy pasażerowie zwrócili uwagę kierowcy, że coś jest może nie tak, usłyszeliśmy jedynie, że zaraz się przewietrzy.... Bezpieczeństwo także nie jest istotne dla firmy Janiso.

oshin22, 02.11.2018 10:12

A pamiętasz pana Kapele z PKS na trasie Wadowice/Andrychów - Targanice? Ten to dopiero był "kulturalny" traktując pasażerów jak zbędna bydło... A Janisio - chyba jedni z najbardziej porządnych firm przewozowych w okolicy. Maja chyba najnowszy tabor ze wszystkich a i z początkiem roku dostali nagrodę za bezpieczna jazdę. Nie popieram i nie rozumiem takiego zachowania kierowcy ale znając obu braci Janisio na pewno tak tego nie zostawią. Dziś trudno o pracownika - o dobrego jeszcze trudniej ....

Rower , 02.11.2018 10:12

Koledzy drodzy, firma moze robić co chce, pluć na każdego klienta, dopóki nie ma konkurencji jak w tym przypadku. Będzie głośno w telewizji ? Kolejna reklama dla aktualnie bezkonkurencyjnej firmy... Jeżeli nie powstanie żadna konkurencja to wasze wpisy i tak nic nie pomogą. Tak działa rynek drodzy koledzy.

lojzek, 02.11.2018 09:18

Tej firmy już dawno nie powinno być! Ale reklamę sobie zrobili, oj będzie głośno w telewizji.

Emeryt55, 02.11.2018 09:11

Powiedzieć, że to nie jest to pierwsza kontrowersja z udziałem tej firmy to nic nie znaczący eufemizm. To jest hańba wolnej Polski, że zniszczono PKS-y, a oddano transport osobowy w ręce takich ludzi. Jak ktoś jeździ do Krakowa to nie trzeba wyjaśniać. To skandal, żeby na odcinku Bielsko - Kraków nie funkcjonował cywilizowany transport. To co jest w tej chwili uwłacza godności podróżnych, a kultura osobista niektórych wozaków oderwanych od pługa granatem poraża. Jesteśmy po wyborach samorządowych. Brać się do roboty Państwo samorządowcy. Chcemy jeździć z Bielska do Krakowa w cywilizowanych warunkach, dużymi autobusami, z kulturalnymi kierowcami, zgodnie z rozkładem jazdy. Dość tolerowania metod, którymi pewni panowie zdobyli swoją pozycję na rynku przewozów. Dość bezprawia i wolnej amerykanki.