reklama

28 zł od osoby za wywóz śmieci! Gdzie?

, Gospodarka, Wiadomości, 21.11.2019 12:25, red
Zator, który liderował do tej pory w różnego rankingach, teraz też staje się liderem...
28 zł od osoby za wywóz śmieci! Gdzie?
Zator, który liderował do tej pory w różnego rodzaju rankingach i był wskazywany jako wręcz wzór do naśladowania, teraz staje się liderem w kategorii "wysokości opłaty śmieciowej". Na najbliższą sesję Rady Gminy Zator trafi projekt uchwały zakładający podwyższenie opłaty śmieciowej z 11 zł obecnie do aż 28 zł od stycznia 2020 roku. Od osoby miesięcznie - przy segregacji odpadów. A jeśli ktoś nie segreguje zapłaci 112 zł od osoby miesięcznie.

Projekt uchwały w Zatorze:Uzasadnienie podwyżki jest podobne jak w innych gminach:

"Oferty przetargowe na rok 2020 na zagospodarowanie odpadów oraz na ich transport są wyższe od możliwości jakie dają wpływy z obecnie obowiązujących opłat od właścicieli nieruchomości, pomniejszone o pozostałe koszty systemu, a których nie można wyeliminować z uwagi na konieczność realizacji zadań wymaganych ustawą. Jednocześnie nie można zrezygnować z korzystania z usługi odbioru i zagospodarowania odpadów, mimo że powoduje to niedobór w obecnych kosztach systemu. Aby wypełnić zapisy ww. art. 6r ust. 2 ustawy konieczne jest zwiększenie stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Podwyższenie stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, będzie się wiązało z wyższymi wpływami do budżetu gminy. Środki te zostaną w całości przeznaczone na pokrycie kosztów gospodarowania odpadami komunalnymi." - czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

W innych gminach też samorządowcy przygotowują się do podwyżek. Też nie jest wesoło. W Andrychowie podwyżka zakłada podwyższenie opłaty do 20 zł. Podwyżka będzie także w Wieprzu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kalafior, 21.11.2019 17:32

Jeśli ludzie zaczną segregować śmieci i płacić za każdego domownika to myślę że unikniemy podwyżek.A. w blokach guzik segregują a płacą za segregowane.

stachurski300, 21.11.2019 16:40

Pińcet matoły pińcet

JerzyO, 21.11.2019 13:40

Ile jeszcze ten biedny naród wytrzyma ciemiężenia od kolosalnie przerośniętej pasożytniczo rzerującej biurokracji ???!!!