2 miliony zł miesięcznie trafi do andrychowskich rodzin

, Gospodarka, Wiadomości, 26.02.2016 10:00, (red)
Nabór wniosków o wypłatę świadczenia ruszy od 1 kwietnia.
2 miliony zł miesięcznie trafi do andrychowskich rodzin

500 zł na dziecko to sztandarowa obietnica PiS z kampanii wyborczej. W Andrychowie wnioski w sprawie wypłaty świadczenia będzie można składać w Ośrodku Pomocy Społecznej.

 

 

Pieniądze nie będą jednak wypłacane na każde dziecko, jak zapowiadali politycy PiS przed wyborami. Kto ma jedno dziecko o takiej pomocy może zapomnieć. Program wprowadza wypłatę świadczenia na drugie i kolejne dziecko.

 

Na drugie i każde następne dziecko pieniądze będą wypłacane niezależnie od dochodu. Natomiast na pierwsze dziecko kryterium dochodowe wynosi 800 zł dla dzieci pełnosprawnych i 1200 zł w przypadku, jeśli dziecko jest niepełnosprawne.

 

W Andrychowie obsługą całego programu i wypłatą pieniędzy zajmie się Ośrodek Pomocy Społecznej, gdzie dodatkowo zatrudnionych zostanie dodatkowych 5 osób. Nabór wniosków o wypłatę 500 zł ruszy od 1 kwietnia.

 

Jak obliczyli w magistracie, w skali roku do rodzin z gminy Andrychów powinno trafić dodatkowe 24 mln zł, czyli 2 mln zł miesięcznie. To oznacza, że w gminie Andrychów świadczenie wypłacone zostanie na 4 tys. dzieci.

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

petarda, 01.03.2016 19:16

I juz wiemy 5 nowych służącących pachołków parobczaków urzędasów bedzie rodzielać nasze pieniądze z naszych podatków za nasze pięniadze hahahahhqa hiahihi hihaihiahihaihih hohohohohhehehehhehehhhhhhuhuhuuhu

petarda, 01.03.2016 06:58

1. Ile bedzie kosztowac wyplacenie tych 500 zlotych ??? 2. Ilu nowych urzedników bedzie zatrudnionych do wyplaty tych pieniedzy??? ps. Mnie osobiscie to nie przeszkadza, ale denerwuje mnie to ze kazdy zaplaci czy ma dzieci czy nie ma. DAWANIE = ZABIERANIE

kalafior, 27.02.2016 23:16

@gebelsik871 "Każde młode małżeństwo pochodzące logicznie do życia decyduję się na jedno góra dwoje dzieci" . Czyli jak ktos ma wiecej niz dwoje to jest patologią?Porozmawiaj z dorosłymi juz jedynakami to ci powiedza cos na ten temat. Uwazam ze jak zyjesz i pracujesz UK to masz guzik do gadania .

AntyPIS, 27.02.2016 22:31

Zawsze najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy uciekli z kraju bo sobie nie poradzili :) W Polsce żyje się bardzo dobrze a tego typu inicjatywy jak 500+ zawsze kierowane są do wszystkich obywateli. Jeżeli porządna rodzina dostanie te pieniądze to OK, jeżeli patologia to czemu ma nie być OK, jeżeli spełniają kryteria to proszę bardzo. Myślicie, że PIS nie pomyślał o takich rodzinach i kontroli nad nimi czy kasa trafia na to na co powinna trafiać? Oj nie doceniacie Prawa i Sprawiedliwości. Proponuję się przyzwyczaić bo PIS porządzi przynajmniej 3-4 kadencje czyl ido do 2027-2031 roku :)

gebelsik871, 27.02.2016 22:11

Naucz się czytać ze zrozumieniem yorg. Benefity na dzieci wypłacają ale nie w taki sposób jak to zrobiły pisiory. A po drugie to nie porównuj tak bogatych i rozwiniętych krajów jak wymieniłeś do Polski.

yorg, 27.02.2016 11:50

Komentarz usunięty przez autora.

gebelsik871, 26.02.2016 19:50

To nie jest żadna pomoc dla młodych małżeństw i nie wzrośnie żaden przyrost naturalny. To jest oddanie pieniędzy rodzinom patologicznym tym co myślą [ciach!]...a nie głową i my młodzi którzy mają choć trochę ambicji i myślą logicznie będziemy utrzymywać tą patologie a oni będą żyli jak pączki w maśle a o pracy to już w ogóle zapomną. Każde młode małżeństwo pochodzące logicznie do życia decyduję się na jedno góra dwoje dzieci ale dla mnie jest ważniejsze czy będę miał pracę zdrowie czy zapłacę ratę za mieszkanie a nie 500zł dostać za nic. My młodzi ciężko pracujący ludzie będziemy utrzymywać patologie. Na in vitro zabrakło pieniędzy ale na zwiększenie budżetu na fundusz kościelny jest. Na odszkodowanie dla pożal się boże Rydzyka jest. Na kogo wy ludzie głosowaliście ciemnogród [ciach!]......... Pzdr. Z Uk

specnarz, 26.02.2016 13:09

"na pierwsze dziecko kryterium dochodowe wynosi 800 zł" - rozumiem że to kwota wynagrodzenia przypadająca na 1 osobę miesięcznie, ale netto czy brutto. Powinno być netto plus ewentualne pożyczki ale zapewne tak nie jest. Zna ktoś szczegóły? Jak wygląda sprawa wyrównania? Kiedyś jeden z czołowych polityków zajmujących się sprawą "500+" mówił w telewizji iż nawet jeżeli wniosek będzie złożony za miesiąc lub dwa to wypłaty będą wyrównane do kwietnia.

AntyPIS, 26.02.2016 12:27

tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/wiezienie-zamiast-grzywny-plany-ministerstwa-sprawiedliwosci,622592.html . a tutaj macie kolejne zapowiedzi i realizację projektów. Całe szczęście, że PIS w odróżnieniu od PO realizuje sukcesywnie i rzetelnie swoje zapowiedzi. Spokojnie, do Andrychowa też niedługo zapuka w ramach projektu, który jest realizowany- wyszukiwanie tych mających TW teczki :)

AntyPIS, 26.02.2016 12:12

Jad wylewany przez żakolandię we wcześniejszych art właśnie skompromitował ich samych :) Pani premier wyraźnie mówiła o pierwszym i drugim dziecku, ale jak widać wyobraźnia żakolandi nie zna granic :)