reklama

100 kamer na ulicach Andrychowa i okolic

, Gospodarka, Wiadomości, 06.12.2018 16:00, PG
W Andrychowie mają rozmach.
100 kamer na ulicach Andrychowa i okolic

W czwartek (6.12.) w andrychowskim magistracie podpisano umowę z Zakładem Gospodarki Komunalnej, który zajmie się rozbudową systemu monitoringu wizyjnego miejsc publicznych w gminie Andrychów.

ZGK ma czas do lipca przyszłego roku na realizację tej inwestycji. Koszt tego zadania to 553 tys. zł.

Jak informują urzędnicy, kamery w gminie mają zostać zamontowane na przystankach autobusowych oraz przy niektórych ulicach. Obecnie w gminie Andrychów jest 30 kamer, a ma być ich w sumie 100. Wykonane zostanie także centrum monitoringu, które będzie obsługiwała Straż Miejska.

Całość finansowana jest w ramach dużego projektu unijnego, na który składa się kilka etapów (m.in. kupiono już nowe autobusy i wybudowano bazę dla nich, a w planach jest jeszcze zakup i montaż nowych wiat przystankowych).

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 08.12.2018 06:45

We FRANCJI jak cos sie nie podoba to ludzie podpalaja samochody a w POLSCE piszą sobie, że im się nie podoba. OT taka różnica kulturowa

Jepetto, 07.12.2018 12:13

Po co ta "Straż Miejska" w Andrychowie ?

aleocochodzi, 06.12.2018 22:17

Ale o co wy prosicie? Nie po to unia daje pieniądze na kamery żeby było bezpiecznie. To jest przygotowywane na wypadek tego gdyby reakcyjny prawicowy element (mowa o prawdziwej prawicy) stłamszony coraz większą ilością unijnych nakazów, zakazów i obowiązków chciał wybić się na niezależność i niepodległość.

miastoandrychow, 06.12.2018 22:07

Jak najbardziej popieram, prosimy także o kamery obok stawu, i na placu zabaw. Dzisiaj w mieście, to nie da się przejść, żeby ktoś nie zaczepił.

manchi, 06.12.2018 19:45

No dobrze. Wszystko doskonale....... na papierze. Już dzisiaj mamy przecież "zaawansowany monitoring" i co z tego? Jak w wielu sytuacjach w naszym mieście jedno wielkie g.. Lumpiarnia coraz bardziej opanowuje miasto i szerzy się bandyctwo. Do tego zero przestrzegania przepisów w takich kwestiach jak choćby parkowanie w miejscach niedozwolonych, zaśmiecanie, dewastacja mienia, czy picie i palenie w miejscach publicznych. Monitoring ma być tylko dodatkiem do pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w mieście. Tymczasem u nas jest niestety wygodnym bajerem, który z pracy służby wyręcza (czytaj: więcej kamer- mniej patroli). No bo jak wytłumaczyć fakt, że od lat menelstwo na każdym kroku zaczepia spokojnych ludzi (zupełnie bezkarnie), a straż miejska i policja chyba udaje, że nic nie widzi- bo ci mają się świetnie i rosną w siłę. Skoro ten monitoring, który jest obecnie nie jest skuteczny, to trudno wierzyć, że nowy o szerszym zasięgu cokolwiek zmieni. Potrzebne są konkretne działania i zero tolerancji za łamanie przepisów prawa. Panowie strażnicy i policjanci ruszcie wreszcie swoje szanowne cztery litery i do pracy!!!