reklama

Zaproszenie na Święto Kwitnących Azalii

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 23.05.2017 12:00, PG
Rośliny te, to obok róż, jedne z najpiękniejszych krzewów ozdobnych.
Zaproszenie na Święto Kwitnących Azalii

Azalie rosnące w ogrodach kwitną na przełomie maja i czerwca. Choć piękne, są dość wymagające. Aby poznać bliżej te przepiękne krzewy, dowiedzieć się więcej o ich pielęgnacji, zapraszamy na Święto Kwitnących Azalii, które odbędzie się Szkółce Krzewów Ozdobnych Eugeniusz Pudełek w Pisarzowicach w dniach 20-28 maja.

 

W tym czasie przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji, m.in.:

  • zwiedzanie prywatnych ogrodów z kolekcją różaneczników i azalii (wstęp 3 zł)
  • bogata oferta roślin
  • wiosenna kuchnia w Cafe Kogucik
  • nowy plac zabaw dla dzieci
  • w weekendy piknik na łące!

 

Podczas Święta nasza Szkółka czynna:

od poniedziałku do soboty w godz. 8.00 - 19.00

w niedziele - 9.00 - 18.00.


ZAPRASZAMY!!


Szkółka Krzewów Ozdobnych Eugeniusz Pudełek

Pisarzowice, ul. Pańska 40

www.azalia.pl

 


Coraz więcej właścicieli ogrodów pragnie sobie w nich stworzyć prywatny raj. W tym celu poszukują coraz ciekawszych, bardziej dekoracyjnych gatunków i odmian roślin.


Zmieniająca się moda lansuje coraz to nowe, dotąd egzotyczne, nieznane rośliny. Ale jedną z ponadczasowych „gwiazd ogrodowego teatru” jest rodzaj Rhododendron. Rośliny te to obok róż jedne z najpiękniejszych krzewów ozdobnych. Niezwykła obfitość kwitnienia, różnorodność wielkości, kształtów, barw i odcieni zebranych w grona kwiatów, przysparza tym krzewom tak wielu miłośników.


   Atrakcyjność tych roślin jest tak wielka, że mimo iż nie należą do „najłatwiejszych”, zasługują i znajdują zainteresowanie wśród posiadaczy   ogrodów.Do niedawna jeszcze panowała mylna opinia, że krzewy te są zbyt wrażliwe na wymarzanie w naszych warunkach, dlatego tak rzadko je sadzono. Tymczasem uprawa różaneczników jest możliwa na większości obszaru kraju.


Inną jeszcze trudnością w uprawie różaneczników są ich wymagania co do gleby. W miejscach naturalnego występowania różaneczniki rosną na bardzo różnych glebach, ale zawsze są one kwaśne lub bardzo kwaśne.


Początkującym amatorom tego rodzaju polecić można azalie – mniej wymagające, prostsze w uprawie, oraz nowość na naszym rynku – różaneczniki zimozielone szczepione na podkładce INKARHO®. Jest to wyhodowana i opatentowana w Niemczech podkładka różanecznika tolerująca wapń w podłożu.

Pozostaje więc, albo postawić sobie za wyzwanie walkę z wymaganiami tradycyjnych różaneczników zimozielonych, albo skusić się na azalie czy różaneczniki na podkładce INKARHO®. Bo sadzić te urokliwe rośliny po prostu trzeba. Ich piękno wynagradza wszelkie trudy. Tę mnogość gatunków i odmian kolekcjonować można przez całe życie. I przez całe życie w zaciszu swego ogrodu podziwiać kształty, kolory i zapachy kwiatów, ich nakrapiania, fryzowania, barwne pręciki i słupki…


W naszej szkółce uprawiamy 50 odmian azalii, 35 odmian azalii japońskich i różaneczników botanicznych, około 70 odmian różaneczników wielkokwiatowych mnożonych tradycyjnie, oraz jako jedyna szkółka w kraju posiadamy w ofercie kilkanaście odmian różaneczników na podkładce INKARHO®.


Od wczesnej wiosny do późnej jesieni Szkółka Krzewów Ozdobnych E. Pudełek przy ul. Pańskiej 40 w Pisarzowicach poleca bardzo szeroki wybór krzewów iglastych i liściastych (różaneczniki, azalie, magnolie, wrzosy, wrzośce).

 

Na Święto Kwitnących Azalii zapraszamy w dniach 20-28 maja.

 

 

 

 

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy