reklama
reklama

Zanim zdecydujesz: Pytania, które należy zadać swojemu lekarzowi przed laserową korekcją wzroku

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 10.07.2024 07:00,
Laserowa korekcja wzroku to częsta procedura okulistyczna, z której korzystają Pacjenci w różnym wieku. Jak pokazuje praktyka lekarska, wokół zabiegu wciąż pojawia się wiele wątpliwości, z którymi Pacjenci nie zawsze chętnie dzielą się ze specjalistą. Sprawdź, jakie pytania warto zadać lekarzowi okuliście, zanim poddasz się zabiegowi laserowej korekcji wzroku!
Zanim zdecydujesz: Pytania, które należy zadać swojemu lekarzowi przed laserową korekcją wzroku

Czy laserowa korekcja wzroku jest bezpieczna?

Czeka Cię laserowa korekcja wzroku w Krakowie lub innym polskim mieście i zastanawiasz się, czy to bezpieczna procedura? Jeśli masz obawy związane z zabiegiem, porozmawiaj o nich z lekarzem. Wiedz też, że laserowa korekcja wzroku cechuje się wysokim profilem bezpieczeństwa. Podczas niwelowania wad wzroku specjaliści korzystają z wysokiej klasy sprzętu laserowego. Bezpieczeństwo zabiegu zwiększa też duże doświadczenie lekarza, dlatego upewnij się, czy dany specjalista w zakresie chirurgii refrakcyjnej ma odpowiednie umiejętności i cieszy się pozytywnymi opiniami pacjentów.

Ile goi się oko po zabiegu laserowej korekcji wzroku?

Pełna adaptacja wzroku nie zachodzi od razu po zabiegu laserowej korekcji. Choć należy podkreślić, że Twój wzrok mocno poprawi się już w ciągu kilku dni od wykonania procedury. W opinii lekarzy okulistów efekt finalny zabiegu następuje nawet po około 12 miesiącach. Wszystko to jest zależne od m.in.:

 • indywidualnych uwarunkowań,
 • przestrzegania zaleceń pozabiegowych,
 • wieku pacjenta,
 • chorób współistniejących,
 • danej metody laserowej korekcji,
 • wielkości wady refrakcji.

Jakie są zalecenia po laserowej korekcji wzroku?

Przed poddaniem się laserowej korekcji wzroku porozmawiaj z lekarzem o zaleceniach pozabiegowych - pamiętaj, że ich ścisłe przestrzeganie ma kluczowy wpływ na sukces terapii. Jak więc należy postępować po skorygowaniu wzroku? Wiedz, że w okresie rekonwalescencji powinieneś unikać tarcia i uciskania gałki ocznej. By oko mogło się bezproblemowo zregenerować, przez kilka dni po zabiegu unikaj ostrego światła. W trosce o wzrok staraj się nie korzystać z komputera, smartfona, tableta, nie też oglądaj tv.

Innym zaleceniem jest bezwzględne zakładanie okularów przeciwsłonecznych z filtrem przed wyjściem z domu. Promienie słoneczne mogą podrażniać wzrok, stąd pamiętaj o jego ochronie. Podczas kąpieli uważaj, aby do oczu nie dostało się mydło, szampon ani inne produkty kosmetyczne, które mogłyby spowodować podrażnienia. Przez pierwsze 2-3 tygodnie zrezygnuj z intensywnego uprawiania sportu.

Przez około miesiąc po laserowej korekcji wzroku nie powinieneś korzystać z solarium, sauny, basenów ani otwartych kąpielisk. Staraj się też nie spotykać z osobami, które przechodzą przeziębienie lub inne infekcje wirusowe. Co jeszcze jest ważne w czasie rekonwalescencji? Przez 3-4 tygodnie po zabiegu staraj się nie przebywać w zakurzonych i zadymionych pomieszczeniach. Jeśli będziesz odczuwać suchość oczu, możesz zastosować krople nawilżające, tzw. sztuczne łzy, dzięki którym zmniejszysz dyskomfort.

Czego nie robić przed laserową korekcją wzroku?

Podczas wizyty w klinice okulistycznej zapytaj lekarza o to, czego nie powinieneś robić przed zabiegiem laserowej korekcji wzroku. Wiedz, że na dobę przed procedurą należy wstrzymać się od picia alkoholu i kawy. Na 24 godziny przed zabiegiem zrezygnuj z makijażu oczu i twarzy. W ramach przygotowań do terapii powinieneś przestać używać soczewek kontaktowych (miękkich na około tydzień przed wizytą kwalifikującą do zabiegu a twardych – miesiąc).

Jakie są przeciwwskazania laserowej korekcji wzroku?

Kolejna ważna kwestia, którą powinieneś poruszyć podczas wizyty w gabinecie, to przeciwwskazania do laserowej korekcji wzroku. Do podstawowych czynników wykluczających możliwość skorzystania z tej procedury należy:

 • ciąża i okres laktacji,
 • zły stan ogólny,
 • nieodpowiedni wiek,
 • stożek rogówki,
 • infekcje wirusowe,
 • cukrzyca,
 • niestabilna wada wzroku,
 • jaskra,
 • głębokie niedowidzenie,
 • jednooczność,
 • zwyrodnienie plamki żółtej.

- artykuł sponsorowany -
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy