reklama

Wiosna, czyli miłość?

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 07.05.2018 08:45, ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Znamy to powiedzenie nie od dziś. Wiosna jest czasem na nową miłość lub jeszcze większe rozkwitnięcie tej starej. Ale czy naprawdę tak jest? A jeśli tak, to co jest powodem tego fenomenu?

Wiosna, czyli miłość?

Wiosna jest porą roku, gdy natura przebudza się po długim zimowym śnie do życia. Wszystko wokół nas zaczyna kwitnąć i słońce pieści nasze zimowe, zaspane twarze ciepłymi delikatnymi promieniami. Od lat chodzą legendy, iż to właśnie wiosna sprawia, że miłość przychodzi nam szybciej. Łatwiej się ponieść i dopuścić uczucie, które sprawi nam tyle radości.

Od początku

Przypomnijmy sobie jak przebiegła zima. Bo to właśnie krótkie, zimne dni oraz długie mroczne wieczory wyssały z nas wszelką energię. Wraz z naturą także my popadamy w długi zimowy „sen”. Nic się nam nie chce, naszym ulubionym zajęciem staje się chowanie pod ciepłym kocem na seanse telewizyjne, a do wszelkich czynności fizycznych przystępujemy tylko z trudem. Jest to całkowicie normalny objaw, ponieważ my też jesteśmy częścią przyrody i choć nieświadomie to się z nią utożsamiamy. Zatem gdy śnieg zaczyna topnieć, a promienie słońca coraz częściej witają nas o poranku, razem z matką naturą przebudzamy się do życia z podwójną dawką wigoru. W tym momencie nasze radosne serce staje się łatwym celem dla strzał Kupidyna. Odczuwamy miłość, która wręcz „unosi się w powietrzu“.

A kto jest za to odpowiedzialny?

Pierwszym winowajcą jest nasz optymistyczny humor. To dzięki słońcu, które świeci dwa razy mocniej niż jesienią, nabieramy energii. Nasza skóra nasyca się witaminą D, która sprawia, że znów promienieje, a uśmiech coraz częściej

wiczy nasze ospałe mięśnie twarzy. To naturalne światło odpowiada także za mniejsze wytwarzanie hormonu melatoniny. Podczas gdy jesienią i zimą mamy jej więcej w organizmie, czujemy się senni i apatyczni. W przeciwieństwie do wiosny, kiedy jej produkcja jest uboga i czujemy jak rozpiera nas energia. Gdy dni są dłuższe i jaśniejsze, rośnie też nasze libido, które sprawia, że mamy większy apetyt na miłość i romantyczne igraszki. Poza tym podwyższa się poziom serotoniny w naszym organizmie. Ten hormon jest odpowiedzialny za pozytywny nastrój oraz weselsze spojrzenie na świat.

Zakochać się wiosną

To właśnie szczególnie o tej porze roku szalejemy z miłości i zakochujemy się na zawołanie. Właśnie na etapie zakochania kierują nami neuroprzekaźniki, a w szczególności monoaminy. Wśród nich najbardziej przeważa dopamina, która odpowiada za euforię, przypływ energii i większą intensywność przeżywania zdarzeń, które są charakterystyczne dla świeżo zakochanych. Często możemy usłyszeć, że ludzie, którzy są zakochani, zachowują się jak po narkotykach, a to z powodu uzależniającego wpływu tego uczucia.

Chcemy przenosić góry

Gdy czujemy przypływ energii, od której przez tyle miesięcy się odzwyczailiśmy, mamy wrażenie dokonać rzeczy niemożliwych. Stajemy się bardziej aktywni fizycznie. Długie spacery, jazdy na rowerze czy nawet poranny jogging. Także podczas sportu nasz organizm produkuje endorfiny odpowiedzialne za poczucie szczęścia, a jednocześnie obniża produkcję hormonu stresu. Wiosna sprawia, że mamy ochotę na więcej rzeczy, a zarazem chcemy poprawić swoją atrakcyjność dla płci przeciwnej. Przychodzi czas, aby zrzucić ciężkie ubrania i narzucić lekkie, podkreślające nasze wdzięki zwiewne stroje. Najlepsza pora dla pań, by wyposażyć się w nową odzież, która będzie kusić panów przez najbliższe gorące miesiące. Zakupy to najlepsza fabryka endorfin. W tym przypadku proponujemy kupowanie i oszczędzanie w jednym. Na stronie internetowej www.kod-rabatowy.pl każda z pań znajdzie fantastyczne zniżki, promocje i rabaty na nowe, wymarzone szaty. Wzrost dobrego humoru gwarantowany!

Śmiech to zdrowie

Pomyślmy teraz o Włochach, Grekach czy Hiszpanach. Narody bogate w piękną, słoneczną pogodę, a to właśnie dzięki niej więcej się uśmiechamy pokazując wszem i wobec nasz dobry humor, satysfakcję i pewność siebie. To sprzyja w nawiązywaniu nowych relacji z innymi ludźmi. Jesteśmy postrzegani jako osoby wesołe i sympatyczne, a w dodatku atrakcyjne. Dzięki temu mamy szansę na poznanie kogoś wyjątkowego, z kim możemy dać ponieść się emocjom, rzucić w wir przygody i zakochać się do szaleństwa.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy