reklama

WARTO DBAĆ O SIEBIE!

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 29.09.2020 18:00,

Wywiad z Anną Budą, kosmetologiem i właścicielką salonu Ogrody Urody w Andrychowie.

WARTO DBAĆ O SIEBIE!

Mija już pół roku od otwarcia salonu Ogrody Urody w Andrychowie. Co w tym czasie wydarzyło się w Pani firmie?

Myślę, że bardzo dużo. Wejście na andrychowski rynek było bardzo ryzykownym posunięciem, miałam know how, ale nie wiedziałam, czy faktycznie kobiety są zainteresowane zabiegami kosmetologicznymi oraz dermokosmetycznymi. Zabiegami zajmującymi się stricte twarzą, zabiegami anti aging oraz zabiegami do cer problematyczny, między innymi osoby borykające się z problemem ACNE tarda czyli trądzik późny. W tym czasie wprowadziliśmy aparaty typu MIKRO RF oraz markę do cer problematycznych Nanili Professional. Ku mojemu zaskoczeniu zainteresowanie jest bardzo duże, a baza klientów rośnie.

Posiada Pani tytuł kosmetologa. Jaka jest różnica między kosmetyczką a kosmetologiem?

Myślę, że najważniejsze jest doświadczenie. Uważam jednak, że kosmetolog ma ogrom wiedzy na pograniczu medycyny i dermatologii, dlatego łatwiej jest zlokalizować problem. Nie mogę jednak gloryfikować kosmetologów ponieważ spotkałam się w moim zawodowym życiu z kosmetyczkami o ogromnej wiedzy kosmetycznej, doskonale diagnozujące problemy skórne. To jest jak w każdym zawodzie - powołanie ma największe znaczenie. Trzeba się z tym po prostu urodzić, dużo czytać, iść z duchem czasu, szkolić się, szkolić i jeszcze raz szkolić.

Jak powinien wyglądać nowoczesny salon kosmetyczny?

Przede wszystkim powinniśmy czuć się tam dobrze, powiedziałabym, że jak w domu. Następnie czystość, higiena, dezynfekcja, sterylizacja - musimy czuć się bezpiecznie. Potem wysoki standard usług, powinniśmy czuć się zaopiekowani, a terapeuta powinien umieć podejść do kosmetologii holistycznie. Szeroka oferta jest niewątpliwie bardzo ważna, tylko to nie wszystko, ważne jest aby kosmetolog umiał wykorzystać w dobry sposób wachlarz usług, które posiada w swoim salonie.

Z jakimi problemami skórnymi spotyka się Pani najczęściej w swojej pracy?

Głównymi problemami jest cera nadwrażliwa, cery z trądzikiem młodzieńczym, trądzikiem późnym, oraz skóra pozbawiona jędrności i kolagenu.

Jakie zabiegi rekomenduje Pani dla osób, które mają problemy z cerą?

Mamy bogatą ofertę, wszystko uzależnione jest od problemu, możemy zastosować różne terapie. Począwszy od zabiegów pielęgnacyjnych po zabiegi bardziej inwazyjne. Kwasy, Nanili Profesionall HD oraz synergyage Germaine, mikronakłuwania Mikro RF Divine, prądy o różnej częstotliwości RF czy ultradźwięki oraz masaże próżniowe. Podejście do klienta jest bardzo indywidualne, nasi klienci są prowadzeni na zasadzie terapii, a pielęgnacja jest długofalowa. Coraz więcej nastolatków jest świadomych konieczności dbania o cerę i mamy klientów, których terapia trwa minimum kilka tygodni, ale efekty są spektakularne.

Jak często warto odwiedzać salon kosmetyczny, by zauważyć realną poprawę, a nie tylko chwilowe polepszenie stanu skóry bezpośrednio po zabiegu?

To też zależy od problemu skórnego, jednak jeśli chcemy poprawy kondycji naszej skóry to uważam, że wizyta raz w miesiącu powinna być jakby naszym obowiązkiem.

Zanieczyszczone powietrze, stresujący tryb życia, maseczki nie wpływają korzystnie na naszą skórę. A my chcemy pozostać jak najmłodsi, co poleca Pani dla tych, którzy nie chcą poddać się działaniu czasu?

Co polecam? Zmiana nastawienia, wiara w to, że kosmetologia może nam pomóc. Zmiana nawyków, ważne jest również stosowanie kosmetyków codziennego użytku oraz regularne wizyty u kosmetyczki np. w Ogrodach Urody.

Czy są zabiegi, których nie wykonuje się latem? Czy pora roku ma znaczenie?

Jest bardzo dużo zabiegów, których nie robimy latem, np. zabiegi złuszczające czy zabiegi inwazyjne związane z przerwaniem ciągłości naskórka. Staramy się jednak dobrać zawsze zabieg w zależności od pory roku. Nie ukrywam, że jesienią lub też wczesną wiosną nasze pole do popisu jest znacznie większe, co nie zmienia faktu, że powinniśmy o siebie dbać przez cztery pory roku.

Jak powinniśmy zadbać o skórę po wakacjach?

Skóra po wakacjach jest zmęczona nadmierną ekspozycją na słońce i promieniami UV. W związku z tym czujemy, że jest przesuszona i brak jej witamin. Warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów aby ją nawilżyć, odżywić i złuszczyć naskórek.


Salon Ogrody Urody promuje rozmaite zabiegi. Czy mężczyzna może skorzystać z zabiegów w Pani salonie?

Oczywiście, że tak, tylko niestety mężczyźni mają w tej kwestii jeszcze wiele obaw. Mamy szeroki wachlarz usług dla mężczyzn począwszy od zabiegów na ciało i twarz po depilację, a także usługi manicure i pedicure. Bardzo wielu mężczyzn korzysta z usług podologa. Kosmetyczka brzmi niezbyt męsko? Właśnie nie….prawdziwi mężczyźni dbają o siebie. Zapraszamy panów na konsultacje do naszego salonu.

Wkrótce Dzień Chłopaka, co Ogrody Urody przygotowały z tej okazji?

Mamy vouchery upominkowe na tą okazję. Panie mogą u Nas kupić masaże relaksacyjne oraz zabiegi pielęgnacyjne dedykowane dla mężczyzn.


Na jakie promocje mogą liczyć klienci w najbliższym czasie?

Szczególnie polecamy teraz serię zabiegów “Efekt 3D”: złuszczanie kwasami i peelingi chemiczne, których celem jest uzyskania efektu odmłodzenia i wyrównania kolorytu skóry. Kwasy są dobierane z pełnej gamy, w zależności od rodzaju skóry. Pakiet składa się z czterech zabiegów, ostatni zabieg klienci otrzymują gratis! Takie zabiegi wykonuje się tylko w serii, wtedy możemy liczyć na świetny efekt. Zapraszam serdecznie!

Dziękujemy za rozmowę i życzymy wielu kolejnych sukcesów!


Ogrody Urody

ul. Słowackiego 2a

34-120 Andrychów

www.ogrodyurody.pl

e-mail: [email protected]

tel. 519 535 777

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy