Wadowiczanie mówią „nie” wysokim opłatom za wymianę walut

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 06.08.2018 14:40, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Powrót z zarobkowego wyjazdu z zagranicy może być przygnębiający, kiedy za przewalutowanie w banku trzeba zapłacić nawet 7,4 proc. Dlatego mieszkańcy Wadowic zaczęli korzystać z kantorów internetowych, gdzie opłata za wymianę waluty wynosi mniej niż 1 proc. Już 35 tysięcy Polaków wymienia waluty przez Internet. Ile można oszczędzić?
Wadowiczanie mówią „nie” wysokim opłatom za wymianę walut

Wysokość opłat w bankach za wymianę waluty budzi kontrowersje od dawna, choć na przestrzeni lat nie zmalały one ani trochę. W międzyczasie coraz więcej osób ma potrzebę wymiany swoich pieniądzy bezgotówkowo. Dzisiaj wolimy płacić kartą, także za granicą. Wolimy też, żeby nasze pieniądze znajdowały się na koncie, nie w kieszeni. Nie chcemy spacerować z kilkoma tysiącami po mieście. Chcemy być po prostu bezpieczni.

Co daje kantor internetowy?

Każdy może skorzystać z kantorów internetowych, wystarczy założyć sobie konto walutowe w banku (nie dotyczy osób spłacających kredyt walutowy). Tego rodzaju serwisy są dla nas dostępem do atrakcyjniejszych kursów walut, bez żadnego negocjowania kursów. Po prostu opłaty, które pobiera kantor internetowy za możliwość wymiany waluty są nawet 70% niższe niż w banku lub kantorze stacjonarnym. Podobnie jest z przelewami zagranicznymi. Dlatego im częściej zlecamy transakcje walutowe lub wysyłamy pieniądze swoim bliskim za granicą, tym bardziej opłaca nam się skorzystać z oferty kantorów online.

Dlaczego w kantorach online jest taniej?

Model biznesowy kantorów internetowych jest zupełnie inny niż kantorów tradycyjnych. Po pierwsze działa tu efekt skali. Kantory online mogą klientom zaproponować lepsze warunki wymiany, ponieważ dzięki temu, że funkcjonują online mogą mieć klientów z całego świata. W dodatku, wymiana jest bezgotówkowa, więc nie ponoszą kosztów przechowywania gotówki, ani drogiej lokalizacji w centrum miasta. Właściciele kantorów tradycyjnych muszą kupować waluty, zanim przyjdzie do nich klient. W kantorach online wszystko dzieje się w tym samym czasie. I dlatego właśnie można w nich kupować waluty po aktualnym kursie, a nie kursie waluty sprzed paru tygodni.

Czy wymiana walut online jest bezpieczna?

Oczywiście. Przede wszystkim kantory internetowe podlegają nadzorowi NBP, Ministerstwu Finansów, a także wielu ustawom: m.in. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowania terroryzmu. Natomiast jeśli chodzi o zabezpieczenia wymienianych w kantorze online środków, również nie mamy się czym martwić. Wszystkie zabezpieczenia tego typu serwisów są wzorowane na zabezpieczeniach bankowości internetowej. Tak więc dane są szyfrowane protokołem SSL, a zatwierdzenie transakcji jest wieloetapowe (e-maile, kody SMS).

Rekomendowany kantor internetowy, czyli jaki?

Jeśli szukasz kantoru internetowego polecamy, jeden z najdłużej w Polsce działających serwisów wymiany walut: kantoronline.pl. Jest to serwis, który od 7 lat umożliwia klientom oszczędzanie na wymianie waluty. Chętnie korzystają z niego zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby zarabiające za granicą czy spłacające kredyt walutowy. Wystarczy zarejestrować się, przelać na swój rachunek w serwisie kwotę, którą chcemy wymienić oraz ustalić parametry wymiany. Całkiem nieźle, prawda?

Podsumowując

Łatwo jest dziś sprawdzić atrakcyjność kursów walut w kantorze online, tradycyjnym czy w banku. Coraz lepiej rozumiemy też mechanizm rynku walutowego i kosztów transakcji walutowych. Bo jeśli można wymienić walutę taniej – to po co przepłacać? Przeczytaj także: Kredyt walutowy – komu przysługuje i czy się opłaca?ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy