reklama

W Inwałdzie powstaje papieski ogród [FOTO]

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 25.04.2014 13:40, (red)
8 km alejek, ponad 12 tys. krzewów, a wszystko to na 3 ha. W Inwałdzie powstaje ogród Jana Pawła II.
W Inwałdzie powstaje papieski ogród [FOTO]

W Inwałdzie powstaje miejsce poświęcone Janowi Pawłowi II. Ogród Jana Pawła II to teren, na którym dzięki przyrodzie można znowu „spotkać się” z Papieżem Polakiem.

Na razie wszystko jest organizowane. Na wielkim polu wyznaczone zostały punkty [na zdjęciu], wkrótce realizowane będą nasadzenia. Ogród został podzielony na trzy części. Pierwsza to Bazylika Ofiarowania NMP w Wadowicach, druga to postać Jana Pawła II, trzecia Bazylika św. Piotra w Watykanie.

Każdy z elementów obrazu można zwiedzać przechadzając się specjalnie utworzonymi ścieżkami. W Ogrodzie nie zabraknie również ławek, na których można odpocząć, relaksując się w otoczeniu pięknej przyrody. Takie obcowanie z przyrodą pozwoli na chwilę refleksji, spokoju i zadumy. Całość najlepiej oglądać ze wzgórza widokowego znajdującego się tuż obok.

 

Planowany termin otwarcia Ogrodu to przełom maja i czerwca 2014 roku. Część zysku ze sprzedaży biletów będzie przekazywana dla podopiecznych Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach. Dzięki tego typu działaniom każdy zwiedzający może mieć swój wkład w pomoc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom, a tym samym kontynuować dzieło Jana Pawła II.

 

zdjęcie lotnicze z 25.04.2014

 

 

Docelowo tak ma wyglądać

 

MATERIAŁ PRASOWY

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekx, 26.04.2014 17:34

ogólnie rzecz biorąc za kilka lat turyści będą wpadać do Wadowic na godzinę a do Inwałdu na dłużej ;)

tipacz, 25.04.2014 23:07

makaze z jednej strony masz rację - ale...Jak by nie było to mieszkamy o rzut kamieniem od Wadowic \"miasta w którym wszystko się zaczęło\" i w sumie szkoda by było zamieść to pod dywan. Dla mnie pomysł fajny i mimo że to interes to jak najbardziej na miejscu i na czasie. mifalek wiesz... też o tym pomyslałem i w sumie to całkiem dobry pomysł - zgłaszam patent ;-)

makaze, 25.04.2014 17:03

Boshe... Wojtyła siedzi tam na górze i ładnie musi walić głową w mur... Ludzie robią takie bum z kanonizacji i w ogóle... Jak kto znał albo słuchał coś o nim to powinien wiedzieć że był to skromny człowiek a robi się takie halo... WWW.ŻAL.PL -.- -.- -.- -.-

mifalek, 25.04.2014 14:26

łłłłłłooooo matko a jak się to będzie zwiedzać? jakieś loty balonem czy samolotem ?

sniddy, 25.04.2014 14:11

JPII to nasz nowy Jezus Chrystus. Tyle, że poprawny politycznie, ciepły, błogosławiący i niewymagający (takim go malujemy, żeby się sprzedawał).