reklama

Uczyć się i podróżować! Tak jest w ZDZ

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 17.05.2014 00:00, REKLAMA
Berlin, Sevilla, Wenecja, San Marino, Malaga, Grenada, Londyn... Któż nie chciałby chodzić do szkoły i podróżować po świecie?
Uczyć się i podróżować! Tak jest w ZDZ

W Zespole Szkół ZDZ w Andrychowie odbyła się uroczystość z okazji 10. rocznicy wejścia Polski w struktury Unii Europejskiej. Ta szkoła świętować ma co!


Spotkanie było okazją do podsumowania projektów europejskich, które placówki ZDZ w Andrychowie i w Wadowicach realizowały w ostatnich 10 latach. Nie ma co ukrywać, dzięki dotacjom unijnym popularny ZDZ zmienił się nie do poznania. To teraz szkoła otwarta, nowoczesna, pozwalająca zdobyć wykształcenie przydatne na ciągle trudnym rynku pracy.

 

Dzięki projektom europejskim młodzież może uczyć się w nowocześnie wyposażonych pracowniach. Może podróżować po świecie, zdobywać pierwsze doświadczenie zawodowe w innych krajach UE, zawierać tam znajomości, które przydają się później w życiu...


Tylko w ostatnich latach ZDZ realizował 5 dużych projektów europejskich. Dzieki temu uczniowie odbywali praktyki zawodowe w czterech krajach. To Anglia, Hiszpania, Niemcy, Włochy.


- Wszyscy uczniowie, którzy chcieli wyjechać, a spełniali kryteria - wyjechali.... Przygotowanie kulturowe, językowe, opieka pedagogiczna, miejsca pracy, hotele, wyżywienie i... kieszonkowe... Co więcej potrzeba do szczęścia , aby przeżyć prawdziwa przygodę i wiele się nauczyć... - mówi dyrektor szkoły Zofia Wanat.


Łącznie ostatnio z ZDZ wyjechało 47 osób, 5 opiekunów. Praktyki trwały 17 tygodni, uczniowie spędzili na nich około 550 godzin. Mieli możliwość zwiedzenia wielu pięknych europejskich miast w tym Berlin, Sevillę, Wenecję, San Marino, Malagę, Grenadę, Londyn. Każdy z uczestników otrzymał kieszonkowe, które średnio wynosiło 250 euro. Koszt utrzymania każdej wyjeżdżającej osoby oscylował w granicach 1500 euro na osobę.


- Nasuwają się myśli, jak to kiedyś bywało z wyjazdami za granice....paszporty, pozwolenia, ale przede wszystkim środki finansowe, które dla przeciętnej rodziny były ponad ich możliwości. Teraz wyjeżdżamy na prawach równych z innymi europejczykami! Każda z osób, która miała możliwość wyjazdu bardzo ceni sobie zdobyte doświadczenie, wiedzę, naukę języka
– podkreśla pani dyrektor.

 

WEJDŹ NA NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ I POZNAJ BLIŻEJ OFERTĘ NASZEJ SZKOŁY:

www.szkoly.andrychow.zdz.pl

www.szkoly.wadowice.zdz.pl

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy