Trendy bankowe. Jak się zmienia rynek kredytów gotówkowych?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 12.09.2019 08:39, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Kredyty gotówkowe cieszą się z roku na rok coraz większym powodzeniem. Według danych BIK w 2018 roku, Polacy wzięli aż o 20% więcej pożyczek w stosunku do poprzedzającego go 2017 roku. Duży wpływ na to mają wciąż utrzymujące się na niskim poziomie stopy procentowe.
Trendy bankowe. Jak się zmienia rynek kredytów gotówkowych?

Kredyt gotówkowy – popularny sposób finansowania

Kredyty gotówkowe z roku na rok stają się coraz bardziej atrakcyjną formą finansowania. Według danych BIK, niemalże co drugi dorosły Polak korzysta z tej formy wsparcia finansowego. Nic dziwnego – stopy procentowe są niskie, co przekłada się również na niskie oprocentowanie tych produktów oferowane przez banki i instytucje pozabankowe. Nie bez znaczenia są również różnego rodzaju promocje i dodatkowe oferty, z których możemy skorzystać biorąc kredyt. Jest ich coraz więcej, jak i również rośnie opcja możliwości jakie mamy podczas brania kredytów. Obecnie, w niemalże każdym banku możemy sami ustalić kwotę, którą zamierzamy pożyczyć, jak również ilość rat w jakich chcielibyśmy ją spłacić.

Rośnie wartość kredytów branych przez Polaków

Co ciekawe, według informacji podanych przez prezesa zarządu BIK, rośnie również średnia kwota kredytu gotówkowego, który został udzielony po raz pierwszy. Może to oznaczać, że klienci obdarzają coraz większym zaufaniem instytucje udzielające kredytów i nie wahają się spełniać swoich marzeń, inwestując w nie pożyczone pieniądze. Banki zyskują na wiarygodności, a na co najchętniej przeznaczamy pieniądze z kredytu?

Karty kredytowe coraz bardziej popularne

Dane z raportu finansowego, przygotowanego przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów pokazują, że Polacy chętnie posługują się również kartami kredytowymi. Według zamieszczonych w nim statystyk, używanie ich prawie codziennie deklaruje co czwarty badany mężczyzna. Cenimy karty kredytowe za to, że dają nam poczucie bezpieczeństwa i samowystarczalności finansowej. Ponad połowa badanych przyznała, iż jest to wygodna forma płatności.

Młodzi biorą kredyty hipoteczne na mieszkania

Również zakup nieruchomości jest poza zwykłym zasięgiem finansowym przeciętnego Kowalskiego. Dlatego w zeszłym roku również dużą popularnością cieszyły się kredyty udzielane na cele mieszkaniowe. Osoby z młodego pokolenia, wchodzące w dorosłe życie, które marzą o własnym gniazdku mają coraz mniejsze opory przed udaniem się do banku po kredyt hipoteczny właśnie na ten cel. BIK szacuje, że łączna wartość tej formy finansowania udzielonej w zeszłym roku była najwyższa od dziesięciu lat.

Jaka przyszłość czeka rynek kredytowy? Biorąc pod uwagę wzrost płac w kraju, przysłowiowy Kowalski będzie mógł pozwolić sobie na pożyczanie coraz większych kwot i inwestowanie większej ilości pieniędzy w swoje dobra. Jednak banki zapowiadają zaostrzenie polityki kredytowej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy