reklama
reklama

Terapia wisceralna - co to jest?

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 22.03.2023 16:50,
Masz problemy trawienne? Problemy z metabolizmem? A może inne dolegliwości bólowe, które ciężko jest wyleczyć? Zapisz się na terapię wisceralną w Centrum Fizjoterapii Rehabu i pozwól sobie pomóc.
Terapia wisceralna - co to jest?

Terapia wisceralna jest stosowana przede wszystkim u pacjentów, którzy zmagają się z problemami trawiennymi, zwolnionym metabolizmem, a także z bólami kręgosłupa oraz innymi dolegliwościami narządu ruchu.
Terapia wisceralna jest metodą leczenia holistycznego, która skupia się na połączeniu układu mięśniowo – szkieletowego z narządami wewnętrznymi.

Czy wiesz, że ból kręgosłupa może mieć źródło w dolegliwościach żołądka?
Terapia wisceralna inaczej zwana terapią trzewną, jest to manualna praca na narządach wewnętrznych. Bazuje na pracy pomiędzy układem ruchu, układem mięśniowym, a narządami wewnętrznymi oraz na stymulacji nerwu błędnego. Jama brzuszna jest obszerną przestrzenią w ciele człowieka.

Jaki jest cel terapii wisceralnej ?
Celem terapii wisceralnej jest eliminacja napięć w obrębie mięśni oraz narządów wewnętrznych jamy brzusznej, poprawa funkcji danego układu oraz metabolizmu. Każdy narząd wewnętrzny odpowiada danemu segmentowi w obrębie układu ruchu, kręgosłupa. Organy wewnętrzne mocno oddziałują na nasz stan zdrowia. Nieprawidłowości układu mieśniowo- powięziowego mogą powodować dolegliwości bólowe oraz zaburzenia w funkcjonowaniu narządów.

Poprzez uciskanie, masowanie odpowiednich punktów naszego ciała działamy regeneracyjnie oraz stymulujemy pracę układu nerwowego. Każdy nasz narząd wewnętrzny w ciągu dnia mocno pracuje, co wiąże się z jego napięciami, możliwymi niedokrwieniami danej części układu co w dalszym etapie przekłada się na bóle, skurcze danej struktury.W jakich dolegliwościach między innymi pomaga terapia wisceralna?
- dolegliwości bólowe kręgosłupa
- rwa kulszowa
- dysfunkcje stawów skroniowo- żuchwowych
- stany zapalne np. po operacji
- problemy układu oddechowego, pokarmowego
- refluks
- zgagi
- zaburzenia trawienia
- bóle brzucha
- wzdęcia
- problemy kobiece m.in bóle menstruacyjne
- zastoje limfatyczne
- bóle głowyNależy wziąć po uwagę, że nie każdy pacjent może poddać się omawianej terapii.

Do głównych przeciwwskazań zalicza się:
- choroby nowotworowe
- nieokreślone stany krwawienia wewnętrznego
- zakrzepicę naczyń
- choroby układu sercowo – naczyniowego
- choroby mózgu
- choroby psychiczne

Masz problemy trawienne? Problemy z metabolizmem? A może inne dolegliwości bólowe, które ciężko jest wyleczyć?

Zapisz się na terapię wisceralną i pozwól sobie pomóc.

Terapię wisceralną w Centrum Fizjoterapii Rehabu prowadzi fizjoterapeutka mgr Sylwia Kalita.Zapisz się pod numerem telefonu: 696 323 727__________________

Centrum Fizjoterapii Rehabu

Rejestracja: 696 323 727

Tomice, ul. Wojska Polskiego 72

www.rehabu.pl

https://www.facebook.com/Rehabu.Bubak.Wojciech


- ARTYKUŁ SPONSOROWANY -

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy