reklama

ST-11 Eco Circulation – sprytny sposób na oszczędne pozyskanie ciepłej wody w kranie

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 28.03.2022 10:15,
Problem z brakiem wystarczającej ilości wody w kranie jest dość powszechny. Pytanie, w jaki sposób można go rozwiązać, nie generując dużych kosztów? Odpowiedź brzmi: zamontować sterownik ST-11 Eco Circulation. Urządzenie zyskało uznanie wielu inwestorów, czego potwierdzeniem jest otrzymany złoty medal targów Instalacje 2020.
ST-11 Eco Circulation – sprytny sposób na oszczędne pozyskanie ciepłej wody w kranie

Jak działa i do czego służy sterownik?

Urządzenie ST-11 Eco Circulation służy do obsługi pompy cyrkulacyjnej. Można go wykorzystać w każdej instalacji, która posiada dodatkowy obwód cyrkulacji ciepłej wody. Sekret jego działania opiera się na tym, że włącza on pompę cyrkulacyjną tylko wtedy, kiedy użytkownik korzysta z ciepłej wody, a ma ona zbyt niską temperaturę. Pompa nie pracuje więc cały czas, a jedynie w dopasowaniu do potrzeb, co pozwala zaoszczędzić na kosztach eksploatacji.

Jak wygląda i z jakich elementów składa się urządzenie?

Sterownik jest niewielki. Łączy w sobie minimalistyczny design z prostotą obsługi i pełną funkcjonalnością.

Najważniejsze elementy, z których składa się urządzenie to:

  • sterownik elektroniczny,

  • czujnik przepływu wody,

  • 2 czujniki temperatury wody użytkowej (jeden z nich kontroluje temperaturę wody powracającą do zasobnika lub podgrzewania, a drugi może być wykorzystany do wymuszenia pracy pompy cyrkulacyjnej w przypadku przegrzania zasobnika instalacji solarnej).

Co ważne, do nawigacji służą zaledwie cztery przyciski, a aktualne informacje dotyczące temperatury w zasobniku, temperatury wody w układzie cyrkulacji oraz statusu pracy pompy są wyświetlane na bieżąco na wyświetlaczu.

Dlaczego warto zainwestować?

Przede wszystkim dlatego, że urządzenie pozwala w sposób oszczędny i ekonomiczny dostarczać ciepłą wodę użytkową. Efektem pracy urządzenia jest ciepła woda w kranie niemal natychmiast, czyli bez konieczności jej nadmiernego marnowania. Woda o odpowiedniej temperaturze niemal natychmiast dociera do punktu poboru. Jednocześnie dzięki optymalnemu czasowi pracy pompy, można wydłużyć jej żywotność (pompa nie pracuje ciągle, a wtedy, kiedy jest rzeczywista potrzeba).

ST-11 Eco Circulation – woda na życzenie przez okrągły rok

Wykorzystanie nowoczesnego sterownika do zarządzania pracą pompy cyrkulacyjnej to inwestycja w ciepłą wodę w kranie bez względu na pogodę za oknem. Automatyka działa bezbłędnie, co potwierdzają liczne testy, którym poddano urządzenie. Niewielki rozmiar, minimalistyczny design, praktyczny zakres funkcji, łatwy montaż – to wszystko sprawia, że jest to sterownik, które zapewni wygodę korzystania i pozwoli zaoszczędzić.

Więcej na temat urządzenia można przeczytać na stronie: https://www.techsterowniki.pl/p/st-11-eco-circulation

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy