reklama

Soczewki okularowe i soczewki kontaktowe – czy marka/producent ma znaczenie?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 19.05.2021 08:51,
Soczewki okularowe i soczewki kontaktowe – czy marka/producent ma znaczenie?

Schorzenia narządu wzroku, nazywane wadami refrakcji, dotyczą znacznej części populacji. Najpowszechniejszymi są krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Część problemów okulistycznych pojawia się wraz z upływem lat, czego doskonałym przykładem jest prezbiopia – dolegliwość rozpoznawana najczęściej u osób po 40 roku życia.

Zaburzenia prawidłowego widzenia mogą być wrodzone lub nabyte. Wykazano, że tendencja do występowania wad wzroku jest uwarunkowana genetycznie. W znacznej części przypadków odpowiada za nią dziedziczenie po rodzicach lub dalszych przodkach. Czynnikiem zwiększającym ryzyko wystąpienia bądź pogłębienia wady widzenia jest intensywna praca wzrokowa z bliska (szczególnie wykonywana przed ekranem komputera), a także złe oświetlenie w trakcie czytania. Podstawową metodą poprawy jakości widzenia u pacjentów zmagających się z wadami wzroku są okulary lub soczewki kontaktowe.


Marka marce nierówna, czyli krótko o producentach soczewek i okularów

Nasze rozważania zacznijmy od ustalenia jednej bardzo ważnej kwestii. Soczewki kontaktowe i okulary korekcyjne stanowią tzw. wyroby medyczne. Oznacza to, że spełniają one definicję artykułów służących do kompensowania braków spowodowanych upośledzeniem widzenia jakim jest wada wzroku. Dlatego jeśli chcesz kupić dobre pomoce optyczne wybierz te od sprawdzonych i godnych zaufania producentów. Wytwarzaniem okularów, soczewek oraz produktów do ich pielęgnacji zajmują się firmy specjalizujące się m.in. w produkcji sprzętu medycznego.

Producenci od lat udoskonalają stosowane technologie, by oferowane przez nich wyroby skutecznie niwelowały wady wzroku, a jednocześnie zapewniały użytkownikom pełen komfort i wygodę. Za liderów w branży uznawane są te firmy, które gwarantują w 100% bezpieczne produkty. W ofercie wiodących producentów znajdziemy rozmaite modele okularów lub soczewek, które są przystosowane do wyrównywania wszystkich najczęściej występujących wad wzroku.


Najlepsze marki soczewek kontaktowych

soczewki okulary

Jednym z wiodących producentów soczewek kontaktowych jest firma CooperVision. Firma działa w branży kontaktologicznej nieprzerwanie od roku 1980. Jej produkty są obecnie dostępne w ponad 100 różnych krajach na całym świecie. Marka specjalizuje się w wytwarzaniu miękkich soczewek nowej generacji, charakteryzujących się wysokim poziomem nawodnienia i tlenoprzepuszczalności. Jej flagowym produktem są szkła kontaktowe Biofinity, hydrożelowo-silikonowe soczewki sferyczne cieszące się ogromną popularnością wśród użytkowników. CooperVision produkuje swoje soczewki z wykorzystaniem najnowszych technologii i materiałów. W ofercie firmy znajdziemy soczewki jednodniowe, jak i wielokrotnego użytku.

Dostępne są również specjalne szkła kontaktowe przystosowane do stosowania całodobowego (czyli takie, których nie trzeba zdejmować przed pójściem spać). Oprócz soczewek sferycznych producent ma w swoim asortymencie również warianty toryczne (przeznaczone do korekcji astygmatyzmu) oraz progresywne (inaczej: multifokalne, odpowiednie dla prezbiopów). Soczewki CooperVision są polecane przez najlepszych specjalistów. Duży wybór soczewek oryginalnych kontaktowych CooperVision znajdziesz m.in. w internetowym salonie optycznym bezOkularow.pl.

To jeden z największych sklepów internetowych z soczewkami w Polsce. Zamawiając szkła kontaktowe przez Internet możesz liczyć na bardzo przystępne ceny oraz wyjątkowo korzystny program lojalnościowy dla całej rodziny. Aby poznać wszystkie soczewki z portfolio marki CooperVision (np. wspomniane wcześniej szkła Biofinity), wystarczy wejść na stronę: https://www.bezokularow.pl/soczewki-cooper-vision.


Najbardziej uznani producenci okularów korekcyjnych

Na rynku jest obecnie ogromny wybór okularów korekcyjnych. Szukając wymarzonej pary dla siebie warto zapoznać się z kolekcjami renomowanych marek. Zwróć uwagę przede wszystkim na oprawki (kształt, materiał wykonania) oraz rodzaje powłok uszlachetniających zastosowanych na soczewkach. Najbardziej rozpoznawalnymi markami okularów na świecie są m.in. Ray-Ban, Senja, Carrera i Polaroid. Okulary korekcyjne znajdziemy także w kolekcjach największych domów mody, m.in. Dior, Armani, Gucci czy Prada. Listę wszystkich najlepszych marek okularów korekcyjnych cieszących się uznaniem wśród wykwalifikowanych optometrystów zamieszczono na stronie: https://www.wokularach.pl/wszystkie-marki-okularow-korekcyjnych. Szukając okularów dla siebie warto porównać ofertę kilku producentów.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy